آیا لباس های گیاهی بر شادابی پوست مفید است؟

لباس های گیاهی بر شادابی پوست

آیا لباس های گیاهی بر شادابی پوست مفید است؟

یکی از مهم ترین مشکلاتی که همواره افراد مختلف خصوصا بانوان را تهدید می کند، استفاده از البسه بی کیفیت و نامرغوب است که ابتلا به انواع بیماری های پوستی و آلرژی است. از این رو در این محتوا تلاش شده است تا به این سوال پاسخ داده شود که آیا لباس های گیاهی برای شادابی پوست مفید هستند یا خیر. با تنوع مد و فشن در همه جای دنیا و راحتی دسترسی به جدیدترین لباس ها در هر جای دنیا سبب شده است تا زیبایی و جذابیت های موجود، تمرکز افراد را از روی جنس این لباس ها بر می دارد. از سوی دیگر نیز بانوان که همواره زیبایی یک لباس اهمیت بیشتری دارد، ممکن است توجهی به جنس آن نکنند و با استفاده از آن به حساسیت و یا مشکلات پوستی دچار شوند.

فواید لباس های گیاهی بر شادابی پوست

 

الیاف طبیعی پارچه هایی هستند که از محصولات خام طبیعی ساخته می شوند. این مواد شامل پنبه ، کنف ، پارچه ، بامبو و جوت هستند. الیاف این گیاهان ریسیده می شوند و نخ هایی ایجاد می شود که به صورت پارچه در می آیند. آنچه جالب است درباره این الیاف یادآوری شود، این است که به طور طبیعی رشد می کنند و سازگار با محیط زیست و پایدار هستند. این مواد پس از چرخاندن به پارچه می توانند به عنوان پارچه های چادر بوم گردی ، دور پنبه قابل استفاده مجدد ، پارچه های بامبو ، پارچه های شستشوی ارگانیک ، پاک کننده های آرایش ، پد پاک کننده لاک ناخن قابل استفاده مجدد ، دستمال مرطوب کودک قابل استفاده مجدد ، محصولات بهداشتی قابل استفاده مجدد، دستمال های پنبه ای ارگانیک و غیره استفاده شوند و مورد استفاده قرار بگیرند.

مزیت این پارچه های طبیعی این است که آنها خاصیت رطوبت زدائی، قابل استفاده مجدد، سازگار با محیط زیست، با کمترین میزان ضایعات، فاقد پلاستیک ، قابل تجزیه بیولوژیکی، تنفس، با دوام، دفع طبیعی قالب و کثیفی و حتی گرما هستند. جمع شدن تمامی این ویژگی ها در این مواد، تاثیرات خوبی بر روی پوست دارد و  فواید بسیار مناسبی را به همراه دارند و اگر این مواد اولیه  به صورت ارگانیک فاقد سموم دفع آفات و مواد شیمیایی باشند، ممکن است  به پوست آسیب برساند و تحریک نماید. اما این در صورتی است که الیاف ساخته شده توسط انسان مانند ویسکوز ، نایلون و پلی استر می توانند در پوست حساس واکنش هایی ایجاد کنند که باعث خارش ، بثورات و تحریک مواضع مختلف را در بر داشته باشد. با این حال یکی از بهترین مواد اولیه برای بانوان، الیاف طبیعی است که به دلیل داشتن منشا 100 درصد طبیعی همواره مورد توجه بوده است و با داشتن مواد غیر مضر و دوست بودن با بدن و پوست، حتی با پوشیدن چند ساعته در تن، هیچ مشکلی را برای افراد ایجاد نمی نماید و سبب می شود تا فرد علاوه بر راحتی، حس هم زیستی با طبیعت را تجربه کند. خنکی این نوع لباس، موجب کنترل تعریق بدن و غدد تعریق می شود و راحتی بانوان را در فصل های مختلف سال، خصوصا تابستان به همراه دارد.

لباس مناسب برای پوست

پارچه های گیاهی مناسب پوست

 

پنبه: به طور طبیعی ضد حساسیت، پنبه دارای ویژگی های ضد باکتری و همچنین بسیار نرم است. روی پوست حساس ملایم است ، فوق العاده همه کاره است و قابل تنفس است و به راحتی تمیز می شود. نرمی آن استفاده از آن برای استفاده در پاک کردن آرایش با کمک پاک کننده های طبیعی و سازگار با محیط زیست برای پاک کردن آلودگی های پوست شما را عالی می کند. از پنبه می تواند برای ایجاد دستمال مرطوب کودک ، طبیعی ، قابل استفاده مجدد ، دستمال مرطوب قابل استفاده مجدد برای صورت ، دور پنبه ای قابل استفاده مجدد، دستمال های نخی ارگانیک و بسیاری از عجایب سازگار با محیط زیست و قابل استفاده مجدد استفاده شود.

کتان: جالب است بدانید که پارچه کتانی قدیمی ترین پارچه شناخته شده است که از گیاه کتان مشتق می شود، که به دلیل داشتن ویژگی هایی چون با دوام ، قابل شستشو و ضد حساسیت بسیار مورد توجه بانوان قرار دارد. همچنین به سرعت خشک می شود و در برابر استفاده زیاد مقاوم است و آن را برای استفاده به عنوان پارچه و حوله های طبیعی و قابل استفاده مجدد بسیار مناسب می کند.

بامبو: الیاف طبیعی حاصل از گیاه بامبو را می توان به پارچه هایی فوق العاده نرم ، بادوام و دارای راه تنفس نام برد. بامبو که معمولاً در فلانل های بامبو ، پوشک های قابل استفاده مجدد و نوارهای بهداشتی قابل استفاده مجدد استفاده می شود، محیط زیست و بسیار جاذب است و به دلیل خاصیت ضد باکتریایی برای مبارزه با هر نوع بو یا تولید باکتری های نامطبوع بسیار مناسب است. همچنین می توان از بامبو برای ساختن پارچه های شستشو پایدار نیز استفاده کرد. این مواد برای  دستمال مرطوب قابل استفاده مجدد کودک بسیار عالی است و می توان از آن برای ساخت لاک ناخن سازگار با محیط زیست مانند لاک پاک کن چندبار مصرف استفاده کرد.

کنف: از گیاه شاهدانه ساخته شده و بسیار مقاوم است و همچنین در برابر کپک مقاوم است. این ماده همچنین در برابر رشد باکتری مقاومت می کند و برای جلوگیری از بو بسیار مفید است ، بنابراین می توانید از آن در طیف گسترده ای از محصولات طبیعی و مراقبت از پوست و پوست استفاده کنید.

No Comments

Post A Comment