استایل های زیبا با شال های رنگی

استایل های زیبا با شال های رنگی

استایل های زیبا با شال های رنگی

امروزه استفاده از انواع شال تبدیل به یکی از مهمترین و غالب ترین اجزای پوشاک بانوان در ایران شده است. جدا از انتخاب شالی که خود زیبا، بادوام و با کیفیت باشد، ست کردن آن با البسه ای که دارید و ایجاد یک استایل زیبا و جذاب برای بسیاری از افراد می تواند یک چالش قابل توجه باشد. اگر جزو این دسته افراد هستید، نگران نباشید! شما تنها نیستید! ایجاد استایل های زیبا با شال های رنگی و به وجود آوردن تیپ های زیبا بسته به ویژگی های ظاهری انسان ها یکی از دشوارترین زمینه های مد و فشن به شمار می رود و متخصصان انجام این کار اغلب سال ها طراح لباس بوده اند، پس انتظار نمی رود هر کسی بتواند بدون آموزش کافی و در خانه استایل بی نقصی به وجود بیاورد. با این وجود، نکات کلی و اصول پایه ای وجود دارد که اگر حواستان به آنها باشد، می توانید هرچه بیشتر به استایل مد نظرتان نزدیک شوید. در این مطلب به این نکات می پردازیم و تلاش می کنیم تا با ارائه اصول ساده اما کاربردی راه را برای دستیابی به یک استایل جذاب را برایتان هموار نماییم. با ما همراه باشید.

اصول ست کردن شال

ست کردن شالها با لباس های دیگر چند اصل کلی دارد که همگی به این سوال مربوط می شوند: برجسته ترین ویژگی در لباس هایی که می خواهید شالتان را با آن ست کنید چیست؟ برای کسانی که مانتوهای بلند می پوشند، جواب خود مانتو و طرح آن است. برای مانتوهای کوتاه تر که فضای بیشتری به شلوار می دهند، این شلوار و کفش است که باید مورد توجه قرار بگیرد. اگر کیف دستی بزرگی با خود حمل می کنید، این کیف هم می تواند یکی از عوامل مهم در ست کردن تیپ شما به حساب بیاید. پس اول باید ببینید با چه ترکیبی روبرو هستید.
شاید مهمترین نکته این باشد که همیشه آن رنگ یا طرحی که در تمام ظاهرتان سهم کمتری دارد، برای شالتان گزینه بهتری است. این نکته در میان تمام ترکیب های استایل موجود مشترک است که در ادامه به آنها می پردازیم.

نکات ست کردن شال با مانتو، شلوار، کیف و کفش

مانتو به عنوان عامل اصلی

هماهنگ کردن شالها با مانتوهای بلند تک رنگ کار راحتی است. در این حالت تضاد رنگی را اولویت قرار دهید. مانتوهای یک دست تیره را با شال های روشن و مانتوهای رنگ سرد را با شالهای رنگ گرم تکمیل کنید. ترکیب هایی مانند زرد و بنفش، نارنجی و آبی و کرم و قرمز پیشنهادات مناسبی هستند که می توانند ظاهر شما را بهبود ببخشند.
گاهی استفاده از ترکیب هایی در یک طیف مشترک هم پیشنهاد می شود، اما باید توجه کنید که ترکیب مورد نظر همچنان تضاد خوبی داشته باشد. برای مثال مانتوهای یاسی با شالهای صورتی روشن ترکیب خسته کننده ای ایجاد می کنند، اما مانتوهای سرمه ای با شال و روسری الیاف طبیعی به رنگ آبی آسمانی یک ترکیب دلچسب و جذاب به شمار می رود.
اگر مانتوی راه راه یا دو رنگ انتخاب کرده اید، شالتان را با آن قسمتی از مانتو ست کنید که سهم رنگ کمتری دارد و بعد می توانید خلاف همین کار را برای شلوار یا کفشتان انجام دهید. متعادل بودن رنگ در ظاهرتان در اینجا اهمیت بسیار زیادی دارد. پس اگر مثلا مانتوی سفیدی با طرح های آبی رنگ دارید، برای شالتان هم آبی را انتخاب کنید و یک شلوار سفید را به این تیپ اضافه کنید تا ترکیب نهایی فوق العاده ای داشته باشید.

اصول ست کردن با شال و روسری

مانتوهای کوتاه تر و اثر بیشتر شلوار

در مانتوهایی که الزاماً تا پایین زانو امتداد پیدا نمی کنند، نقش شلوار در ظاهر پر رنگ تر می شود. این بار مستقیماً باید شالتان را با شلوارتان ست کنید و برای مانتو از یک رنگ مخالف آنها استفاده کنید. کفش ها هم می توانند یک رنگ خنثی داشته باشند یا با مانتو هماهنگ باشند. می توانید شلوار الیاف طبیعی را با شالی از جنس الیاف طبیعی، امتحان کنید.

کیف دستی و زیورآلات

اکسسوری ها همگی بر روی تیپ اثر می گذارند و اگر کیف های بزرگتری دست می گیرید، اثر آن بر روی تیپ را نمی توانید نادیده بگیرید. کیف ها اغلب نقطه متضاد رنگ مانتو هستند و با شلوار ست می شوند. این بستگی به بلندی یا کوتاهی مانتوی شما دارد، پس برای هماهنگ کردن آنها با شال، باید ببینید کدام یک از روش های قبلی را استفاده کرده اید.
یکی از تیپ های کلاسیک و آسان، هماهنگ کردن شال، کیف و کفش با یکدیگر در کنار همرنگ انتخاب کردن مانتو و شلوار است. اما توجه کنید که همچنان تضاد رنگ را رعایت کنید. مثلا می توانید کیف، کفش و شالتان را قرمز تیره انتخاب کنید و شلوار و مانتوی سفید رنگ را با آنها ست نمایید.

No Comments

Post A Comment