آیا می توان از الیاف حیوانی در تابستان استفاده کرد؟

الیاف حیوانی در تابستان

آیا می توان از الیاف حیوانی در تابستان استفاده کرد؟

آمدن تابستان همیشه نوید بخش روزهای گرم و سرشار از اتفاقات خوب بوده است، زیرا این فصل با شادی، تعطیلی مسافرت، دورهمی ها، نوشیدنی های خنک، شنا و رفتن به دریا همراه است. از سوی دیگر نیز، استایل لباس هایی که در این فصل استفاده می شود نیز با دیگر فصل متفاوت است. عموما توصیه می شود تا با استفاده از پارچه های گیاهی و پنبه ای، بتوان بر گرما غلبه نمود و علاوه بر کنترل تعریق بدن، محافظت از پوست را انجام داد. از سوی دیگر، اما این سوال مطرح می شود که آیا می توان از الیاف حیوانی در تابستان استفاده کرد؟. همانگونه که این لباس ها در زمستان انتخاب اول خرید مردم است، می توان از این نوع الیاف در فصل های گرم نیز استفاده کرد. همچنین در ادامه به معرفی الیاف های حیوانی مناسب برای فصل گرما نیز پرداخته می شود تا افراد بتوانند و همچنین  این موضوع  در ادامه این محتوا تلاش شده است به این سوال پاسخ داده شود تا با معرفی و بررسی کامل این موضوع، پاسخ به این سوال داده شود و مخاطبان بتوانند جواب خود را از این محتوا به دست آورند.

الیاف های حیوانی مناسب فصل گرما

 

الیاف طبیعی حیوانی سنگین‌ تر و گرم‌تر از الیاف گیاهی هستند، از این رو ممکن است منجر به افزایش تعریق بدن شوند اما اگر روپوش نازک پشمی به همراه زیرپوش نخی مناسب استفاده شود، می توان از آن ها با خیالی آسوده از استفاده نمود. پارچه ابریشمی یکی دیگر از الیاف حیوانی به شمار می رود که به دلیل گران بودن، استفاده از آن برای هر کسی ممکن نیست. پارچه ابریشم از فرآورده های  پیله‌ کرم ابریشم ساخته می‌شود، ممکن است منجر به تعریق زیاد بدن شود. علیرغم گران بودن این نوع پارچه، اما این پارچه معمولاً به پوست می‌چسبند و ممکن است بسیار ناراحت‌کننده باشند و برای فصل گرما مناسب نیستند. همچنین نگهداری این پارچه‌ها بسیار سخت است بنابراین پارچه‌ای ایده آل برای شما نخواهد بود. اگر مجذوب زیبایی این پارچه‌ها شده‌اید و تمایل دارید لباسی از این جنس خریداری نمایید، لازم است تابه نکات زیر دقت شود:

بهتر است پارچه‌های ابریشمی با رنگ تیره را انتخاب شود زیرا همان‌طوری که گفتیه شد به دلیل ظریف بودن پارچه‌های ابریشمی، نگهداری آن‌ها بسیار سخت است. یکی از جایگزین برای ابریشم پارچه‌ی کوپرو(Cupro) است. این پارچه اگرچه ارزان‌تر از ابریشم است اما همانند ابریشم درخشان و لوکس بوده و به پوست اجازه می‌دهد تا بیشتر نفس بکشد همچنین پارچه‌های کوپرو بیشتر از ابریشم در بازار موجود هستند و قیمت مناسب تری دارند. توجه شود که نگهداری این پارچه‌ها نیز همانند ابریشم سخت است زیرا به‌ راحتی چروک شده و حالت صاف و یکدست خود را از دست می‌دهند و لازم است تا همواره از آن مراقبت شود.

الیاف حیوانی در تابستان

نکاتی درباره پارچه‌ های پشمی و کشمیری

پارچه‌ های پشمی و کشمیری نمونه‌ای دیگر از الیاف طبیعی حیوانی هستند که اگر چه گرم و راحتند اما این گرما ممکن است جلوی زیاد عرق کردن بدن را بگیرد که درنوبه خود بسیار جالب است. این پارچه‌ها گران هستند و حتماً باید با آب سرد شسته شوند و نگهداری از آن‌ها بسیار سخت است. اگر چه پارچه پشمی ضخیم ممکن است ایجاد حساسیت نماید و سبب خارش پوست شوند اما عرق بدن را نشان نداده و این خبر برای کسانی که از نمایان شدن علائم تعریق زیاد بدن رنج می‌برند، بسیار گزینه خوبی خواهد بود. قبل از خرید پارچه های کشمیری نیز لازم است تا به دستورالعمل هایی برای استفاده از آن عمل شود:

در زمان خرید لباس‌های پارچه پشمی ضخیم دقت نمایید تا لباس‌های پشمی که 100 درصد از پشم مرینو(Merino) ساخته شده باشند. اگر تمایل به استفاده از لباس هایی با الیاف حیوانی دارید، بهتر است از پوشیدن لباس‌های پارچه پشمی ضخیم تنگ خودداری نمایید و از نمونه لباس‌هایی با سایز بزرگتر استفاده نمایید تا به پوست و زیر بغل شما نچسبد. سعی کنید زیر لباس ‌های پشمی از زیرپوش ضد عرق نخی استفاده شود. همچنین زیر لباس زیر پشمی خود از یک تی‌شرت پنبه‌ای نیز استفاده شود تا بخش زیادی از عرق در لباس جذب گردد. البته می‌توان از پیراهن پنبه‌ای تک دکمه نیز زیر ژاکت پشمی خود استفاده نمود تا زمانی که بیش‌ از حد گرمتان نشده است،  امکان در آوردن ژاکت فراهم باشد. با پوشیدن پیراهن پنبه‌ای زیر لباس پشمی بیشتر احساس راحتی به انسان دست می دهد و پنبه بهتر می‌تواند تعریق زیاد بدن را جذب نماید. همچنین چندلایه پوشیدن لباس یک گزینه مناسب برای مبارزه با عرق کردن زیاد بدن، برای لباس های الیاف حیوانی است.


بیشتر بدانید:

پارچه های گیاهی بهتر است یا حیوانی؟

No Comments

Post A Comment