انتخاب کیف زنانه با توجه به فرم بدن

انتخاب کیف زنانه با توجه به فرم بدن

انتخاب کیف زنانه با توجه به فرم بدن

کیف ها به عنوان بخشی از اکسسوری های همراه با پوشاک، در شکل دهی استایل و تیپ شما تأثیر فراوانی دارند. همان طور که طرح ها و رنگ های البسه باید با فرم بدن و اندام شما هماهنگ باشد، کیف مد نظرتان هم باید به گونه ای انتخاب شود که نقاط قوت ظاهر شما را برجسته کرده و نقاط ضعف آن را بپوشاند. اگر این انتخاب را به طور صحیح انجام ندهید با موقعیتی روبرو می شوید که با وجود استفاده از یک کیف زیبا و جذاب احساس خوبی ندارید و در واقع با به کار بردن آن به استایل بهینه خود دست پیدا نمی کنید. دوست داشتن استایلتان بخش مهمی از اعتماد به نفس شما بیرون از خانه را تشکیل می دهد و در همین راستا بد نیست کمی در خصوص انواع کیفها و نحوه هماهنگی آنها با فرم بدن بدانید. با ما همراه باشید.

اصول انتخاب کیف زنانه با توجه به فرم بدن

غالب برندهای مطرح پوشاک جهان به طراحی انواع اکسسوری های زنانه هم می پردازند و به همین دلیل، ممکن است هزاران طرح گوناگون از ساک ها و کیفهای دستی مشاهده کنید. با این وجود اصول طراحی معینی هم وجود دارد که دسته بندی های کاملاً واضحی را برای این نوع محصولات در نظر می گیرد. با دانستن این انواع، یک گام به انتخاب بهینه بر اساس قرابت آنها با فرم بدن نزدیک می شوید.

کیف زنانه با توجه به فرم بدن

معمول ترین و پرطرفدارترین مدل های کیف زنانه

 1. توته: این مدل با دو ویژگی شناخته می شود که شامل از بالا باز شدن و داشتن یک بند بلند برای حمل بر روی شانه است. بدنه آن اغلب به شکلی ساخته می شود که به یک طرح مستطیلی نزدیک باشد و اغلب از جنس های محکم تری ساخته می شود که به راحتی تغییر شکل پیدا نمی کند.
 2. هوبو یا هلالی: به خاطر شکل فرو رفتگی این مدل در قسمت فوقانی به آن هلالی می گویند. می تواند یک یا دو دسته داشته باشد و برای قرار دادن روی شانه طراحی شده است. جنس آن معمولاً از مواد انعطاف پذیر و نرم مانند الیاف طبیعی انتخاب می شود.
 3. دافل: پهنای قابل توجه، دسته و بند رودوشی جداگانه مهمترین نشانه های آن هستند. این مدل به خصوص اگر از چرم ساخته شده باشد، رسمی تر از دیگر مدل هاست.
 4. فیلد: از طریق سگک یا قفل بدنه کناری بسته شده و اغلب دارای یک دسته کوچک و یک بند رودوشی بلند است. به شدت در میان دانش آموزان و دانشجویان محبوب است و ظاهر کژوالی دارد.
 5. کلاچ: یک مدل دستی کوچک و اغلب مستطیل شکل است که می تواند یک بند رودوشی هم داشته باشد. این مدل برای کارهای روزمره یا مجالس رسمی ایده آل است.
 6.  باگت: نام آن به این خاطر است که به اندازه یک نان باگت درازا دارد. تک بند بلندی داشته و از کنار توسط قفل یا سگک بسته می شود. می توان آن را نمونه رسمی تر فیلد دانست.
 7.  کلی: مدل دستی کلاسیک است که به هرمس هم مشهور است. اغلب در آن از تگ های فلزی و خطوط کشیده استفاده می شود و به شدت برای مراسم رسمی مناسب است.
 8.  کراس بادی: این مدل شکل ثابتی ندارد، اما بند بسیار بلند آن که به صورت اریب روی بدن قرار می گیرد یک ویژگی حتمی است که در همه نمونه ها یافت می شود.
  این مدل ها بخش کوچکی از انواع موجود در بازار هستند، اما به کمک آنها و با شناخت فرم بدنتان به راحتی می توانید اکسسوری بهینه را انتخاب کنید. حالا زمان آن رسیده که به دسته بندی های شکل اندام و مدل مناسب هر یک بپردازیم.

انتخاب کیف زنانه متناسب با فرم بدن

اول از همه باید بدانید که شکل اندام الزاماً با وزن ارتباطی ندارد. بسیاری از افراد بسته به نوع رژیم و نحوه تحرک خود در طی روز به فرم های مختلفی می رسند. مثلاً رژیم های سرشار از کربوهیدرات به پرشدن پایین تنه کمک می کنند یا افرادی که دوندگی زیادی دارند پایین تنه باریک تری پیدا می کنند. پس نیازی نیست ناراحت شکل اندامتان باشید.

انتخاب کیف متناسب با فرم بدن

 • گلابی شکل: شانه های باریک، بالا تنه متوسط، پایین تنه پهن

این فرم باعث می شود پایین تنه به نظر سنگین تر برسد و کیفهای مناسب آن باید توجه را به سمت بالاتنه معطوف کنند. پس از مدل هایی استفاده کنید که بندهای کوتاه تر دارند و کمی بالاتر از ران قرار می گیرند، مانند هوبو و باگت. مدل های کراس بادی و بزرگ، چندان کمکی به استایلتان در این حالت نمی کنند.

 • سیب شکل: کمر و پهلوهایتان پهن تر از بالاتنه و ران هایتان است

این حالت در میان بانوانی که پا به سن می گذارند و اغلب فرزندان متعددی هم داشته اند، به وفور دیده می شود. مدل های متناسب این حالت توجه ها را بر روی بالاتنه یا ران هایتان هدایت می کنند، پس بد نیست از مدل های کلی و نمونه های دستی مانند هوبو استفاده کنید. یک بار دیگر، کراس بادی اینجا هم گزینه مناسبی نیست و بهتر است به سراغ نمونه هایی بروید که بند کوتاه تری دارند.

 • مستطیلی: شانه ها، بالاتنه و پایین تنه در یک راستا هستند

مدل هایی با بند بسیار کوتاه و کوچک را امتحان کنید، به خصوص اگر کیف الیاف طبیعی با طرح زیبا و جنس منحصر به فردی که دارند، انتخاب کنید. این نمونه ها باعث به وجود آمدن توهم موج دار بودن کمر می شوند و اندام شما را شکیل تر نشان می دهند. مدل هایی که بند بسیار بلند دارند بر روی مستطیلی بودن اندامتان بیش از حد تمرکز می کنند، اما کراس بادی ها به شرطی که بیش از حد تا پایین ران نیایند، گزینه چندان بدی نیستند.

 •  مثلث وارونه: شانه ها پهن تر از بالاتنه و پایین تنه

بالاخره به حالتی رسیدیم که مدل های دارای بند بسیار بلند به شدت به آن می آیند. در صورتی که شانه های پهنی دارید، به سراغ کیفهایی بروید که بلند بوده و توجه ها را به سمت پایین تنه شما جلب می کنند. طبیعتاً ساک های بسیار کوتاه که نزدیک زیر بغل قرار می گیرند با این فرم چندان جذاب نمی شوند.

 • ساعت شنی: بدون حد و مرز

اگر اندامتان شکل ساعت شنی دارد و شانه هایتان با پایین تنه در یک راستا قرار گرفته و کمر باریک تری دارید، هیچ محدودیتی در انتخاب مدل بهینه وجود ندارد. آزادی عمل کاملاً در این حالت حاکم است و می توانید سلیقه خودتان را محور اصلی قرار بدهید.

No Comments

Post A Comment