رنگ شناسی تخصصی لباس

رنگ شناسی تخصصی لباس

رنگ شناسی تخصصی لباس

شناخت رنگ باید یکی از آن دروسی باشد که هر کودکی در همان زمان مدرسه با آن آشنا شود و از آن در تمامی مراحل و قسمت های زندگی استفاده نمایند. زیرا بخشی از زندگی همه ما بر اساس استفاده از رنگ ها در حال جریان است و معنی خود را از رنگ هایی اطراف خود می گیرد. یکی از مهم ترین قسمت هایی که نیاز به شناخت دقیق معنی و استفاده صحیح از آن ها بسیار حس می شود، انتخاب لباس هاست. آگاهی از اصول رنگ شناسی برای داشتن استایل های شیک و جذاب، را به نوعی می توان از نان شب واجب تر دانست! زیرا هر بانویی دوست دارد که یکی از زیباترین و خوش استایل ترین بانوان باشد. برای پاسخ به این نیاز مهم، می توان با دیدن محتواهای تصویری، مطالعه کتاب یا دیدن فیلم های آموزشی این مهارت را به دست آورد. در مجموعه الیاف پری نیز ما تلاش کرده ایم تا یکی از کاربردی ترین محتواهای ضروری را برای انتخاب رنگ و خلق ست های زیبا و جدید ارایه نماییم تا بتوان حتی به اندازه قدمی در شیک پوشی و زیبایی شما سهیم باشیم .

رنگ شناسی تخصصی لباس چیست؟

 

در دنیای امروز، هر نوع لباس پوشیدن و انتخاب رنگ می تواند یک خروجی مهم به اطرافیان و افرادی که تمایل دارند تا با ما نعاشرت نمایند، بدهد و در برخی موارد حتی ما را روانشناسی نمایند. رنگ بندی لباس یک فرد معرف شخصیت اوست و با دیدن هر کس و نوع استایل می توان تا شخصیت درونی او پی برد. پس از دانستن اصول و اصطلاحات اولیه دنیای رنگ ها و همراه نمودن این اطلاعات با کمی ذوق و سلیقه می تواند در تمامی ابعاد زندگی که نیاز به در کنار هم قرار دان رنگ ها دارد به ما کمک کند. رنگ های اصلی، به مجموعه رنگ هایی گفته می شود که از ترکیب آن ها دیگر رنگ ها به وجود می آیند. رنگ های اصلی قرمز، زرد و آبی هستند و در واقع بقیه رنگ هایی که انسان ها می توانند بیینند، حاصل ترکیب این سه رنگ است. همچنین از آنجایی که خود این رنگ ها از هیچ رنگ دیگری تشکیل نشده اند به آنها رنگ های اصلی گفته می شود. ۳ رنگ اصلی قرمز Red – زرد Yellow و آبی Blue هستند. این سیستم رنگ RYB نامیده می شود.

رنگ شناسی تخصصی لباس چیست

شناخت رنگ های فرعی لباس

 

اما از سوی دیگر مجموعه ای از رنگ ها هستند که با عنوان رنگ فرعی از آن ها یاد می کنند. رنگ های بنفش، نارنجی و سبز، از ترکیب سه رنگ اصلی با یکدیگر ایجاد می شوند. به این رنگ ها رنگ های فرعی یا ثانویه نیز گفته می گویند. در دایره رنگ ها هر کدام از رنگ های فرعی در بین رنگ های تشکیل دهنده شان قرار می گیرند. رنگ های ترکیبی نیز ساختار های ترکیبی و متفاوتی دارند که از جمله مهم ترین آن ها می توان به زرد-نارنجی، قرمز-نارنجی، قرمز-بنفش، آبی-بنفش، آبی-سبز و زرد-سبز اشاره کرد. این رنگ‌ها از ترکیب یک رنگ اصلی با یک رنگ فرعی تشکیل می شوند و در میان دو رنگ تشکیل دهنده خود قرار می‌گیرند. اما گروه دیگری از رنگ ها نیز وجود دارند که از آن ها به عنوان رنگ های فرعی پرکاربرد یاد می کنند.قطعا تا اینجا متوجه این موضوع شده اید که میلیون ها میلیون رنگ وجود دارد که فقط کافی است تا تغییر یکی از رنگ های اصلی و میزان استفاده آن ها در یک رنگ، رنگ جدیدی به وجود بیاید. با تغییر نسبت های آبی و قرمز می توان به بی نهایت بنفش دست یافت. اما جالب است بدانید که نامگذاری رنگ ها، از فرعی به بعد، تنها زمانی نام گذاری شده اند که پرکاربرد باشند. برای مثال سرخابی. از همین رو بسیاری از رنگ های وجود دارند که به دلیل عدم شهرت، نام اختصاصی ندارند. یکی از راهکارهایی که برای تشخیص رنگ ها از هم ارایه شده است، کد گذاری آن هاست، به این معنی که در هر جایی از دنیا که به دنبال یک رنگ خاص باشید، می توان با ارایه کد، آن رنگ را شناسایی نمود و از بقیه رنگ ها متمایز نمود. همچنین برخی از رنگ ها با توجه به فرهنگ یا اعتقادات بومی نامگذاری می شوند که از نمونه هایی که در کشور خود داریم، می توان به رنگ کهربایی، سبز دریایی، لاجوردی یا همان آبی ایرانی!، فیروزه ای، یاسی و … اشاره نمود.

No Comments

Post A Comment