سم زدایی الیاف طبیعی از بدن قسمت دوم

سم زدایی از بدن

سم زدایی الیاف طبیعی از بدن قسمت دوم

در قسمت اول مقاله سم زدایی الیاف طبیعی از بدن که در الیاف پری منتشر شد، به نکات مهمی درباره تاثیر الیاف طبیعی بر سلامتی بدن و سم زدایی از اندام ها اشاره شد. در قسمت دوم این محتوا خواهیم دید که اساسا الیاف مختلف طبیعی و مصنوعی چه تاثیراتی بر بدن می گذارد. معرفی و اثر گذاری منفی و همچنین درباره پارچه های سمی و مخرب بر روی بدن و درباره ارتعاشات طبیعی که این نوع پوشاک بر بدن می گذارند و در روند زیستی بدن تغییرات مثبتی ایجاد می کنند. با خواندن ادامه این محتوا متوجه خواهیم شد که البسه تاثیری فراتر از یک پوشش دارند می توانند تا چه حد تاثیر مستقیمی بر روان و جسم داشته باشند. اما این آخر این ماجرا نیست، زیرا بسیاری از ما لباس های خود را به اتوشویی می سپاریم و آن ها را با مواد سمی و شیمیایی مخلوط می نماییم و عملا، اگر سمی هم نباشند، آلوده می شوند. با ادامه محتوا همراه باشید.

مواد شیمیایی در الیاف مصنوعی

به نقل از سایت بادی اکولوژی، مهم ترین مواد شیمیایی مورد استفاده در تولید پارچه مصنوعی به شرح زیر هستند:

  1. پلی استر بدترین پارچه ای است که یک فرد میتواند خخریداری کند. این ماده از پلیمرهای مصنوعی ساخته شده از استرهای الکل دی هیدریک و ترپتالیک اسید ساخته شده است.
  2. پارچه های اکریلیک پلی کریلونیتریل هستند و ممکن است باعث سرطان شوند.
  3. رایون خمیر چوب بازیافتی است که باید با مواد شیمیایی مانند سود سوزآور ، آمونیاک ، استون و اسید سولفوریک در تولید آن استفاده می شود.
  4. استات و تری استات از الیاف چوب به نام سلولز ساخته می شوند و برای تولید محصول نهایی تحت فرآیند شیمیایی گسترده قرار می گیرند.
  5. نایلون از نفت ساخته می شود و اغلب به آن یک پایان شیمیایی دائمی داده می شود که می تواند مضر باشد.
  6. هر چیزی که سبب مقاومت لباس در برابر استاتیک، مقاوم در برابر لکه، پرس دائمی، بدون چروک، ضد لک یا دافع پروانه. بسیاری از پارچه های مقاوم در برابر لکه و بدون چین و چروک با مواد شیمیایی پرفلورین (PFC) مانند تفلون درمان می شوند.

در حالیکه برای درک بیشتر به تحقیقات بیشتری نیاز داست اما چگونه پوشیدن پارچه های سمی می تواند بر سلامتی تأثیر بگذارد، موضوع مهمی است که باید به آن توجه ویژه ای شود. این مطالعه کانادایی نشان داد زنانی که در کارخانه های نساجی اکریلیک کار می کنند ، هفت برابر بیشتر از افراد عادی در معرض ابتلا به سرطان سینه قرار دارند. خطر ابتلا به سرطان سینه در زنانی که در کارخانه های نایلون کار می کنند را دو برابر است. اما نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید، حالت سمی مواد شیمیایی مورد استفاده در خشکشویی است. در حین فرایند شستشوی خشک ، لباس ها به طور خلاصه با ماده شیمیایی سمی پرکلرواتیلن یا PERC آغشته می شوند.

بر اساس اطلاعات شیمیایی سازمان حفاظت از محیط زیست ایالات متحده آمریکا درباره پرکلرواتیلن ( یک نوع حلال شیمیایی)  برای مدت زمان کوتاه می تواند بر سیستم عصبی انسان تأثیر منفی بگذارد.پرکلرواتیلن در مدت زمان طولانی می تواند باعث آسیب کبد و کلیه در انسان شود. کارگرانی که به طور مکرر در معرض مقادیر زیادی از پرکلرواتیلن در هوا قرار دارند نیز می توانند از دست دادن حافظه و سردرگمی را تجربه کنند. مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهد که پرکلرواتیلن باعث آسیب کلیه و کبد و سرطان در حیواناتی می شود که بارها از طریق استنشاق و دهان در معرض آن قرار می گیرند. قرار گرفتن مکرر در معرض مقادیر زیادی از پرکلرواتیلن در هوا نیز ممکن است باعث ایجاد سرطان در انسان شود. از خرید لباس هایی که نیاز به خشک شویی دارند برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض پرکلرواتیلن اجتناب می کنم. اغلب لباسهایی که می گویند خشکشویی را می توان با دقت شست و شو داد و خشک کرد.

 

سم زدایی الیاف طبیعی از بدن

 

 

مزیت الیاف طبیعی برای بدن

  1. پوشاک با الیاف طبیعی پایدارتر است، وقتی نوبت به پایداری لباس می رسد ، لباس های الیاف طبیعی به طور کلی از الیاف مصنوعی که نیاز به مصرف انرژی بالا و نفت خام دارند،  پایدارتر هستند و عمر بالاتری دارند. علاوه بر این ، از آنجا که الیاف طبیعی مواد گیاهی هستند ، به سرعت تجزیه می شوند. از آنجا که الیاف مصنوعی در اصل پلاستیک هستند ، به سرعت تجزیه نمی شوند و بسیار برای محیط زیست مضر هستند.
  2. وقتی پای پنبه به میان می آید ، پنبه ارگانیک نسبت به پنبه معمولی بیشتر سازگار با محیط زیست است. پنبه معمولی بیش از هر محصول دیگری از سموم دفع آفات استفاده می کند و 10 درصد از مصرف جهانی آفت کش ها (منبع) را شامل می شود. علاوه بر این ، تقریباً 90 درصد از پنبه غیر ارگانیک اصلاح ژنتیکی شده است  ، که به سطوح بالای آفت کش ها کمک می کند و آسیب های زیست محیطی بیشتری را به دنبال دارد. سایر الیاف گیاهی مانند کتان و شاهدانه از آفت کش های بسیار کمی استفاده می کنند و اصلاح ژنتیکی ندارند.
  3. پوشاک با الیاف طبیعی عمر بیشتری دارند و امکان استفاده از آنها با توجه به رعایت دستورالعمل های نگه دارد، وجود دارد. آیا تا به حال توجه کرده اید که تی شرت نخی مورد علاقه شما در این سال ها چقدر خوب جا می افتد؟ من متوجه شده ام که لباسهای 100٪ پنبه ای من بسیار بیشتر از لباسهای مصنوعی من دوام می آورند. به نظر می رسد چند مورد از لباس های کتانی در شکل زیبا برای همیشه ماندگار است. از طرف دیگر ، پارچه مصنوعی خیلی سریعتر شروع به تجزیه می کند ، به ویژه با شستشوی مکرر. من متوجه شده ام که پارچه شروع به “قرص” می کند، پارچه خراب می شود. لباس طبیعی هیچ آسیبی به طبیعت نمی رساند.
  4. لباس های الیاف طبیعی دارای ارتعاش “طبیعی” هستند. بسیاری از خوانندگان من هر زمان که درباره سلامتی و تغذیه بحث می کنم ، “مطالعه را به من نشان بده”. در حالی که مطالعات کنترل شده و مورد بررسی اغلب نقش مهمی در درک ما از سلامتی دارند، اما در همه شرایط پاسخ یا بینش را ارائه نمی دهند. این نکته (هنوز) از نظر علم غربی، غیر علمی است و ممکن است برای برخی از شما یک مفهوم باطنی به نظر برسد. با این حال با توجه به آن چه که در زمان ابتدایی خوانده ایم، کاملا منطقی است.آیا از کلاس زیست شناسی به خاطر دارید که اتم های تشکیل دهنده هر چیزی همیشه در حال ارتعاش هستند؟ هر چیزی ارتعاش منحصر به فردی دارد. از هر اندام بدن شما گرفته تا صندلی که در آن نشسته اید، همه چیز با فرکانس خاصی طنین انداز می شود. بروس تاینیو، که اولین مانیتور فرکانس را ساخت، دریافت که ارتعاش بیشتر با سلامت بهتر ارتباط دارد، مفهومی که هزاران سال است که در طب چینی پذیرفته شده است. ایده حمایت از ارتعاش بدن هزاران سال است که در طب شرقی وجود دارد ، اگرچه در دنیای غرب جدیدتر است. برخی از افراد این مفهوم پزشکی ارتعاشی را به عنوان ویو یا یک مفهوم مذهبی اشتباه تفسیر می کنند. این هیچکدام نیست – این صرفاً زیست شناسی است و زیست شناسی است که با بهبود فناوری اندازه گیری ما بیش از پیش در حال یادگیری آن هستیم. بدن ما بسیار پذیرای انواع مختلف داروهای ارتعاشی مانند طب سوزنی بوده است. منطقی است که به جای الیاف مصنوعی ، ارتعاش طبیعی تری از الیاف طبیعی را را بریا بدنمان درخواست نماییم.
No Comments

Post A Comment