سم زدایی الیاف طبیعی از بدن قسمت اول

سم زدایی الیاف طبیعی از بدن

سم زدایی الیاف طبیعی از بدن قسمت اول

هنگام خرید لباس، باید چهار نکته زیر را در نظر گرفته شود: ظاهر، راحتی، اندازه و قیمت. شاید برای بسیاری از ما اصلا نوع پارچه اهمیتی نداشته باشد ما با خواندن ادامه این محتوا متوجه می شویم که الیاف طبیعی و به صورت عام تر طبیعت به مهربانانه با بدن ما رفتار می کند و می تواند سلامتی و حال خوب و با نشاط ما را تضمین نماید.حالا دیگر باید به شیوه ای دیگر زندگی سالم را از پیش بگیریم و دیگر متناسب با سبک ، اندام و موجودی حساب بانکی خرید نکنیم و حتما سالم بودن و یا به بیانی بهتر ارگانیک بودن لباس را مد نظر قرار دهیم. باید از این به بعد شرطی دیگر اضافه کنیم که در زمان خرید البسه باید رعایت شود، آنها باید از الیاف طبیعی مانند پنبه، کتان، پشم یا ابریشم ساخته شوند.

الیاف طبیعی در مقابل پارچه مصنوعی

شاید بسیاری از ما به این موضوع نیز فکر کرده باشیم که رژیم های متناسب و سلامت محور را امتحان نماییم یعنی در سفر زندگی به یک شیوه زندگی طبیعی به منظور درمان جامع بیماری خود ایمنی، بسیاری از جنبه های زندگی خود را تنظیم نماییم، از جمله رژیم غذایی ، محصولات مراقبت از پوست، مو و بدن ، مکمل ها، کیفیت آب آشامیدنی، حمام و حتی تشک من اما جالب است که بسیاری از ما از اصلا به سم زدایی از داخل کمدهای لباس خود فکر نمی کنیم. شاید دلیل مهم تر آن اسن باشد که اصلا فکر نمی کنیم که پوشکی که استفاده می کنیم چه تاثیراتی بر زندگی ما می گذارند.

لباس های الیاف طبیعی از مواد طبیعی ساخته شده اند که هزاران سال است برای تولید لباس مورد استفاده قرار می گیرد. الیاف طبیعی عبارتند از:

  •  پنبه
  • کتان
  • ابریشم
  • پشم
  • ترمه
  • شاهدانه
  • جوت (فیبر بسیار درشتی که برای مواردی مانند فرش ، نه لباس استفاده می شود)

پارچه های مصنوعی را می توان پارچه پلاستیکی در نظر گرفت. در فرآیندی به نام پلیمریزاسیون، الیاف شیمیایی مشتق شده برای ایجاد پارچه به یکدیگر متصل می شوند. برای ایجاد هر نوع پارچه مصنوعی به مواد شیمیایی و حلال های متعددی نیاز است. پارچه های مصنوعی رایج شامل پلی استر ، ابریشم مصنوعی ، مودال ، اسپندکس و نایلون است. پارچه بامبو ، که از آن به عنوان ابریشم بامبو یا ویسکوز بامبو یاد می شود ، ممکن است مانند یک الیاف طبیعی به نظر برسد ، اما بیشتر شبیه یک پارچه مصنوعی تولید می شود ، به همین دلیل بهتر است از پوشیدن آن ها اجتناب نمود. الیاف بامبو بسیار درشت و خشن هستند. در نتیجه ، برای ایجاد یک ماده نرم، باید با مواد شیمیایی سوزان پردازش گسترده ای انجام شود. به گفته پاتاگونیا، جالب است بدانید که برای تولید ابریشم بامبو کارهای مختلفی انجام می شود. مواد سلولز (مانند بامبو) در یک حلال قوی حل شده و محلول غلیظ و چسبناکی ایجاد می کنند که از طریق یک اسپینر به محلول خنک کننده منتقل می شود که در آن رشته ها به فیبر تبدیل می شوند. گاهی اوقات این قلیایی شدن هیدرولیز یا چرخش محلول نامیده می شود زیرا فیبر در یک محلول شیمیایی “می چرخد”. حلال مورد استفاده برای این فرایند دی سولفید کربن است ، یک ماده شیمیایی سمی است که خطر تولید مثل برای انسان شناخته شده است. این می تواند کارگران کارخانه را به خطر بیندازد و محیط زیست را از طریق انتشار هوا و فاضلاب آلوده کند. بازیابی این حلال در اکثر کارخانه های ویسکوز حدود 50 is است ، به این معنی که نیمی دیگر به محیط می رود. سایر مواد شیمیایی خطرناک نیز در فرآیند ویسکوز مورد استفاده قرار می گیرند ، از جمله هیدروکسید سدیم و اسید سولفوریک.

 

سم- دایی الیاف طبیعی از بدن

اهمیت خرید لباس طبیعی

انتخاب و خرید لباس الیاف طبیعی باعث کاهش بار سمی در محیط می شود. برای این که از لباس ارگانیک استفاده کنیم دلایلی مختلفی وجود دارد که 2 مورد از مهم ترین آن ها را خواهیم دید تا شیاد به زودی تمام کمدمان را از لباس های غیر طبیعی خالی کنیم.

  1. من به صورت شهودی از لباس های الیاف طبیعی طرفداری می کردم

یکی از مهمترین دلایلی که باعث می شود تا به سمت لباس های طبیعی تمایل داشته باشیم، در زمان خرید از فروشگاه است. برای مثال زمانی که به یک فروشگاه می رویم و از لباس های طبیعی دیدن می کنیم، پس از لمس ان ها متوجه فرق بسیار زیاد با نمونه های غیر طبیعی می شویم، اما در برخی از موارد جذابیت هایی که در طراحی ها وجود دارد، ما را فریب می دهد تا از نمونه های غیر طبیعی استفاده کنیم اما وقتی بهسلامتی و نشاط بدن و پوست خود فکر می کنیم، ناخواسته بی خیال این نوع لباس ها می شویم.

  1. پوشاک الیاف طبیعی نسبت به الیاف مصنوعی حاوی سم کمتری است و به اصطلاح سمیت کمتری دارد.

وقتی صحبت از محصولات مراقبت از بدن و لوازم آرایشی می شود، باید به این موضوع توجه 60 درصد از آنچه که روی پوست خود می مالیم و یا به عنوان مواد آرایشی مصرف می کنیم، جذب جریان خون می شود. در مورد لباس های نیز همین موضوع صدق می کند که اگر لباس ها با مواد شیمیایی تولید شده باشد با قرارگیری روی پوست ما و همجواری با اندام ها، مشکلاتی را برای ما به همراه دارد و در بعضی از مواقع ممکن است این مواد سمی را وارد بدن ما نمایند. برای همین این سوال مطرح می شود که اساسا آیا پوست ما برخی از مواد شیمیایی را جذب می کند؟ – این محتوا ادامه دارد…

No Comments

Post A Comment