تاثیر شال و روسری الیاف طبیعی بر شادابی مو

تاثیر روسری طبیعی بر مو

تاثیر شال و روسری الیاف طبیعی بر شادابی مو

مزایای شال و روسری الیاف طبیعی بر مو

 

همواره توصیه شده است که افراد مختلف، خصوصا بانوان از پوشش هایی استفاده نمایند که منشا طبیعی دارند تا علاوه بر ایجاد تصویر زیبا از آن ها، سلامتی اندام ها، پوست و مو را به همراه داشته باشد. در ایران که به دلایل مختلف بانوان از شال و روسری استفاده می کنند، لازم است تا به مواردی توجه نمایند. این پوشش که همواره در کشور جزو پوشش های پرفروش بوده است و برای حفظ سلامتی و محافظت از مو و پوست به نکاتی اشاره شود. از سوی دیگر یکی از بهترین انواع روسری ها وشال، آن هایی هستند که از مواد اولیه طبیعی ماننده الیاف تولیدشده باشند، زیرا این مواد هیچ گونه تاثیر بر روی سلامتی افراد نداشته است و حتی در مواردی سبب حفظ سلامتی آن ها می شود. از این لازم است تا بانوان تا جایی که می توانند از این نوع پوشش ها استفاده نمایند. در ادامه این محتوا به بررسی تاثیر این نوع روسری بر شادابی مو پرداخته می شود.

به دلیل تقاضا و فروش بالای شال و روسری در کشور، متاسفانه حس سودجویی برخی از سودجویان را برای سواستفاده از این بازار فعال شده است و با استفاده از مواد اولیه بی کیفیت اقدام به تولید این نوع محصولات می نمایند. محصولاتی که مستقیما بر سلامتی مردم تاثیر می گذارد و سبب می شود تا بانوان چند برابر هزینه خرید یک روسری، هزینه دارو و دکتر نمایند تا شاید حساسیت ایجاد شده از این برود و یا درمان دوباره حاصل شود. از سوی دیگر اما شناخت برند های معتبر و استفاده از شال و روسری الیاف طبیعی سبب می شود تا هیچ نگرانی برای بانوان وجود نداشته باشد و همواره سبک زندگی سالمی را در حوزه پوشاک داشته باشند. یکی از نکات مهمی که سبب می شود تا الیاف طبیعی همواره مورد توجه قرار بگیرد، گردش هوا در این نوع پوشش است که موها از هوای تازه برخوردار باشند و تعریق زیادی در قسمت سر و موها اتفاق نیفتد. همچنین سبکی این پوشش کمک می کند تا حس سنگینی و نارحتی درمدت زمان طولانی برای بانوان اتفاق نیفتد و به راحتی بتوانند زمان زیادی را در مکان های اجتماعی بگذرانند.

تاثیر روسری طبیعی بر مو

شال و روسری الیاف طبیعی چه تاثیری بر شادابی مو می گذارد؟

 

  • امواج ماورای‌ بنفش و آلودگی محیطی

امروزه آثار مضر امواج ماورای‌بنفش روی موها اثبات شده است به همین دلیل، شرکت ها و مجموعه های مختلف بهداشتی با تولید انواع نرم‌کننده‌‌ها، کرم‌ها و  حتی شامپوهایی که حاوی مواد ضدآفتاب و محافظت‌کننده از موها هستند، در صدد رفع این نیاز و مشکل برآمده اند.بانوان می توانند با استفاده از این مواد، و در ادامه با پوشیدن روسری و شال های مناسب از زیبایی و سلامتی موهای خود بیشتر مراقبت نمایند.  همچنین پوشاندن موها با شالها و روسری های طبیعی یکی دیگر از راه های جلوگیری از آسیب رساندن ماورای بنفش بر موهاست، زیرا پوشاندن موها نیز آنها را از آثار مضر امواج ماورای‌بنفش حفظ نموده و این آثار مخرب در مورد موهای رنگ شده به مراتب بیشتر از موهای رنگ‌‌نشده است. لازم است به این موضوع توجه شود که عوامل آلوده‌کننده محیطی نیز باعث آلوده شدن موها و ایجاد عوارض جانبی می‌شود. بنابراین پوشش سر، موها را از آلودگی‌های محیطی اعم از گردوغبار، آلودگی‌های ناشی از سوخت‌های فسیلی، یون‌های آزاد محیطی و… محافظت می‌کند.

  • چربی پوست سر

اما پوشاندن مدام سر نیز مضراتی دارد و لازم است که فرد به بهداشت موهای خود توجه ویژه‌ای نماید. سر یکی از قسمت‌های مهم بدن است که غدد چربی و غدد تعریقی فراوانی در آن وجود دارد، به همین دلیل به صورت طبیعی لازم است تا میزان ترشحات به‌خصوص ترشح چربی در ناحیه سر بیشتر از نواحی دیگر بدن است. همچنین که دانشمندان اثبات نموده اند که ترشح چربی پوست سر یکی از عوامل ایجادکننده ریزش مو است. بنابراین پوشش‌های طولانی که باعث شود رطوبت در سطح پوست باقی بماند، باعث تشدید اثر چربی و ازدیاد آن در سطح پوست سر گردد و ممکن است در مدت طولانی باعث ریزش مو شود. بنابراین توصیه می‌شود افرادی که ساعت‌های طولانی از پوشش‌های سر استفاده می‌کنند، حتما استحمام روزانه داشته باشند و حتی در فواصلی با برداشتن پوشش از سر، رطوبت طبیعی باقیمانده در پوست سر را کاهش دهند. همچنین پوشش هایی که از این الیافهای طبیعی و گیاهی هستند گزینه مناسب تری نسبت به اجناس دیگر موجود در بازار برای این موضوع هستند.

  • الکتریسیته و موخوره

نکته بعدی این است که پوشش‌هایی که الیاف مصنوعی دارند، باعث ایجاد الکتریسیته ساکن در موها می‌شوند که ایجاد الکتریسیته در ایجاد خشکی مو و موخوره یا دوشاخه شدن انتهای موها نقش مهمی دارد و به آن ها آسیب می رساند. بنابراین پوشش سر هم می‌تواند خیلی مفید باشد و هم اگر فرد پوشش‌های طولانی، سفت و چسبیده داشته باشد، می‌تواند مضر و برای فرد مشکل ساز باشد. استحمام روزانه و کاهش چربی پوست با استفاده از شامپوهای مخصوص موهای چرب و عدم تعریق زیاد و به سر نمودن محصولات الیاف طبیعی، از مهم ترین کارهایی است که می توان این مشکلات را به حداقل رساند.

No Comments

Post A Comment