راهنمای خرید لباس پت مجلسی

راهنمای خرید لباس پت رسمی و مجلسی

راهنمای خرید لباس پت مجلسی

مدل های لباس بسیار متنوعی برای حیوانات خانگی وجود دارد که از پوشاک چند تکه مانند پیراهن، شلوار و دامن تا لباس های سرهمی با طرح ها و مدل های مختلف متغیر است. اما وقتی عبارت های «رسمی» و «مجلسی» را برای آنها به کار می بریم، منظور دسته خاصی از پوشاک است که برای محیط های جدی تر بیشتر کاربرد دارند. مثال های این نوع البسه تاکسیدو، لباس های بلند زنانه به همراه انواع کراوات و پاپیون است. در میان البسه حیوانات خانگی این موارد جزو پوشاکی به حساب می آیند که به تن کردن آنها برای پت ها می تواند آزاردهنده باشد، بنابراین در این محتوا به مهمترین نکاتی که برای استفاده از آنها باید توجه داشته باشید می پردازیم. با ما همراه باشید.

نکات طلایی خرید لباس پت رسمی و مجلسی

اولین گام انتخاب پوشاک مجلسی مناسب حیوان شماست. این موضوع رابطه مستقیم با نژاد و جنسیت آن دارد. مهمترین نکاتی که باید به آنها توجه کنید تنگی و گشادی، آشنا کردن حیوان با لباس و جنس و ضخامت پارچه بسته به ویژگی های اقلیمی است.
نژاد حیوانات خانگی به شدت در انتخاب البسه برای آنها موثر است. بسیاری از سگ ها و گربه ها که موهای بلند و خز ضخیمی دارند، با پارچه های مختلفی می توانند کنار بیایند. اما در نژادهای بی مو یا نژادهایی که خز نازکی دارند اگر از پارچه های حساسیت زا با جنس مواد مصنوعی استفاده کنید، به مشکل بر می خورید. این گونه ها ترجیح می دهند پوشاکی از جنس الیاف طبیعی به تن کنند که هم حساسیت زا نیست و هم به انتقال و رد و بدل شدن هوا کمک می کند. پوست آنها همچنین نسبت به آفتاب شدید یا سرما و گرمای بیش از حد حساس است، پس با لباس های سرهمی رابطه بهتری برقرار می کنند.

انتخاب لباس پت رسمی و مجلسی
نحوه دیگری که نژاد خود را نشان می دهد، در قالب ابعاد است. هرگز از البسه بیش از حد تنگ یا بیش از حد گشاد نباید استفاده کنید. اگر پوشاک مد نظرتان فوق العاده تنگ باشد، تنفس حیوان را با مشکل روبرو می کند و جلوی تحرک آن را می گیرد. در عین حال، لباس بیش از حد گشاد گرمای اضافی در زیر خود جمع می کند و می تواند بین دست و پای آن گیر کند. پس سعی کنید پوشاک متناسبی با نژاد حیوانتان انتخاب کنید.
به همین ترتیب می توان لباس متناسب با جنسیت را هم مورد بحث قرار داد. اما آنچه که در تمام این پوشاک باید مورد توجه اساسی قرار بگیرد، راحت بودن پت است. راحتی در تحرک، تحمل دمای محیط و امثالهم. در ادامه به نکات اصلی برای راحتی بیشتر می پردازیم.

نکاتی برای راحت بودن پت پس از پوشیدن لباس

یکی از بهترین راه حل ها برای راحت بودن پت پس از پوشیدن لباس، آشنا کردن آن با البسه مذکور پیش از بر تن کردن آنهاست. برای این کار بهتر است از چند روز قبل از موعد مد نظرتان، اجازه بدهید حیوان لباس ها را بو کرده و با بافت آنها آشنا شود. حیوانات هم مانند انسان ها روحیه و اخلاق خاص خود را دارند، پس اگر نمی خواهید با یک حیوان عصبانی و خشمگین یا وحشتزده و ناراحت پس از به تن کردن لباس ها روبرو شوید، بهتر است ابتدا آن را با پوشاک آشنا کنید.
دقت داشته باشید که حیوانات به بو و بافت پارچه به مراتب بیشتر از انسان ها حساس هستند. پس شاید بد نباشد پیش از موعد چند باری لباس ها را تن حیوان کرده و اگر رفتار آن مناسب بود، می توانید به پت خودتان جایزه کوچکی مثل یک خوراکی بدهید. این کار علاوه بر اعتماد به نفس دادن به حیوان، باعث می شود رابطه مثبتی با پوشاک مخصوص خود پیدا کند. هدف در این حالت، ایجاد این باور ذهنی برای حیوان است که لباس پوشیدن با یک جایزه همراه است و به آن دید مثبتی پیدا می کند.
بهتر است از پوشاکی که سر، گوش ها، چشم ها یا پوزه و بینی حیوان را می پوشانند دوری کنید. بسیاری از حیوانات خانگی ترجیح می دهند تسلطشان بر رویدادهای محیط اطراف را نگه دارند و برای مثال یک کلاه پشمی شاید زیبا به نظر برسد، اما به راحتی شنوایی حیوان را تحت تأثیر قرار داده و موجبات ناراحتی آن را فراهم می کند. حتی در زمستان پیشنهاد می شود از هودی استفاده کنید و نه پوشش های کامل.
در نهایت به این نکته توجه داشته باشید که برخی حیوانات خانگی اصولاً علاقه ای به پوشیدن لباس ندارند. این امر به خلق و خوی آنها برمیگردد و کار زیادی نمی توان برای رفعش انجام داد. پس اگر نکات اساسی را رعایت کرده اید و همچنان پت شما از پوشیدن لباس خودداری می کند، شاید بهتر باشد کمتر به آن سخت بگیرید و بگذارید راحت باشد.

No Comments

Post A Comment