چگونه رنگ بر روحیه نوزاد تأثیر می گذارد؟

چگونه رنگ بر روحیه نوزاد تأثیر می گذارد

چگونه رنگ بر روحیه نوزاد تأثیر می گذارد؟

اگرچه نوزادان معمولاً بین دو تا سه ماهگی رنگ ها را درک می کنند، اما با بزرگ شدن، متوجه می شوید که واکنش آنها نسبت به رنگهای خاصی بهتر از سایرین است و با دیدن آن رنگ ها عکس العمل های خاص خود را دارند. بر اساس روانشناسی رنگ، هر رنگ این قدرت را دارد که از نظر ذهنی و احساسی بر شما تأثیر بگذارد. این امر هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان صادق است. در حالی که برخی از رنگها ممکن است احساس اشتیاق شدید را تحریک کنند، برخی دیگر به آرامش و آرامش شما کمک می کند. درک نحوه تاثیر رنگ ها بر شما و نوزاد می تواند به شما در انتخاب رنگ ها و موضوعات مناسب برای مهد کودک و کمد لباس شما کمک کند! در الیاف پری در مورد چگونگی تأثیر رنگ های مختلف بر شما و روحیه نوزاد صحبت خواهیم کرد. مجموعه این رنگ ها در اتاق، وسایل، لوازم و … هر چیزی که مربوط به نوزاد است مورد استفاده قرار می گیرد. از این انتخاب رنگ ها می تواند تاثیر زیادی در روان افراد از همان سن بسیار کم داشته باشد.

روانشناسی رنگ نوزاد

رنگهای گرم: رنگهای گرم در ناحیه قرمز طیف رنگ وجود دارد و می تواند از قرمز تا زرد متغیر باشد. رنگهای گرم معمولاً طیف وسیعی از احساسات، از شادی و راحتی تا احساس عصبانیت را برمی انگیزد. همچنین از نظر ذهنی و احساسی تحریک کننده است و با اشتها ارتباط مثبت دارد. اگر به لوگوی مک دونالد (رستوران زنجیره ای بین المللی) فکر می کنید، می دانید که قرمز و زرد رنگ هایی هستند که باعث گرسنگی می شوند!.

  • قرمز: وقتی صحبت از دکوراسیون اتاق شما می شود، رنگ قرمز توجه زیادی را به خود جلب می کند. قرمز به عنوان رنگ “داغ” در نظر گرفته می شود و رنگ قرمز پررنگ می تواند ویژگی های شخصیتی تهاجمی را برانگیزد. اگر واقعاً دوست دارید مهد کودک خود را با رنگ قرمز تزئین کنید، رنگ کم رنگ یا انواع سایه های شسته شده را انتخاب کنید تا هیجان را کاهش دهید. همچنین می توانید مهد کودک خود را با رنگ قرمز کوچک در سراسر اتاق رنگ خنثی نگه دارید.
  • نارنجی: رنگی گرم و جذاب است. در بین قرمز و زرد ، این رنگ جایگزین دنج تری برای دو انتهای برجسته است. برای ایده تزئین سرگرم کننده، تزئیناتی با تم مرکبات را در نظر بگیرید. فضای روشن و میوه ای دوستانه و جذاب خواهد بود. برای داشتن تم کمتر خوش شانس ، نارنجی تیره یا کم رنگ را انتخاب کنید تا محیطی دنج ایجاد شود. از آنجا که رنگ نارنجی اغلب در طبیعت ، از طریق غروب آفتاب ، میوه ها و حیوانات یافت می شود ، این رنگ مناسب برای ست کردن با مبلمان چوبی است.
  • رنگ زرد: یک رنگ آفتابی و شاد است که شور و شوق و افکار شاد را برانگیخته است. همچنین گفته می شود که به جریان خلاقانه کمک می کند. هنگام رنگ آمیزی کل اتاق ، مراقب باشید که تمام دیوارها را با رنگ روشن رنگ نکنید ، زیرا بیش از حد آن می تواند باعث تحریک شود. زرد یک رنگ پر انرژی است که می تواند منجر به احساسات شدید شود. فقط یک دیوار برجسته را نقاشی کنید یا به جای آن قطعات زرد رنگ را انتخاب کنید.
  • رنگ صورتی: نمادین معمولاً با زنانگی ، عاشقانه و همه چیز دخترانه مرتبط است! سایه فوکسی جسورانه ممکن است همان احساساتی را که رنگ قرمز در فرد ایجاد می کند ، برانگیزد ، اما سایه صورتی روشن برای چشم خوشایند است و می تواند به آرامش کودکان مستعد پرتاب یا عصبانیت کمک کند. اگر شما والدینی هستید که جزئیات گرا هستند و دوست دارند با همه عناصر اتاق هماهنگ شوند.چگونه رنگ بر روحیه نوزاد تأثیر می گذارد؟

تاثیر رنگها بر نوزادان

رنگهای سرد

برخی از والدین دوست دارند رنگ های سردتر را برای اتاق خود انتخاب کنند زیرا می تواند فضا را باز کند. رنگ های سرد محیطی هماهنگ ایجاد می کنند و اغلب ما را به یاد عناصری در طبیعت مانند آب ، فضا یا آسمان می اندازند.

  • سبز طبیعی یکی از آرامش بخش ترین رنگ ها برای چشم انسان است ، زیرا ما را به یاد درختان و طبیعت می اندازد. این احساس امنیت غریزی را برای ما ایجاد می کند زیرا به مادر زمین وابسته است. مطالعات همچنین نشان می دهد که رنگ سبز می تواند توانایی خواندن را در کودکان افزایش دهد! هنگام رنگ آمیزی مهد کودک ، رنگهای خاکی مانند سبز مریم گلی یا سبز زیتونی روشن را در نظر بگیرید.
  • بنفش اغلب با حق امتیاز و خرد همراه است. یک رنگ ملایم مانند اسطوخودوس یا بنفش می تواند فضایی آرام را ایجاد کند. سایه روشن بنفش می تواند حس لوکس به اتاق بدهد ، اما رنگ بیش از حد بنفش تیره یا تیره می تواند باعث سنگینی و دلهره در اتاق شود. کلید یک اتاق سردتر این است که آن را با عاج ، بژ روشن و سفیدهای گرم دیگر متعادل نگه دارید.
  • گفته می شود آبی با کاهش فشار خون و ضربان قلب، ذهن و بدن را آرام می کند. مطالعات نشان می دهد افرادی که در معرض رنگ های آبی (مشابه رنگ آسمان) قرار گرفته اند ، احساس اضطراب و پرخاشگری آنها کاهش یافته است. وقتی رنگ آبی با رنگ های تیره زیاد ترکیب می شود، می تواند زیبایی مبهم و تنهایی ایجاد کند، اما چند لمس آبی روشن با سایر رنگهای روشن تر می تواند واحه ای آرامش بخش ایجاد کند.

 

یکی از هیجان انگیزترین بخش های پیش بینی نوزاد ، تزئین مهد کودک و خرید لباس های کوچک کودک است. شما احتمالاً آنها را در انواع لباس های جذاب و دوست داشتنی تصور کرده اید! برای ایجاد لباس و لوازم جانبی فوق العاده نرم ، شیک و راحت برای نوزادان و کودکان نوپا وقت می گذاریم. چاپ های گل منحصر به فرد ما همه کاره هستند. البته باید به این موضوع توجه داشت که استفاده از البسه طبیعی، بهترین گزینه برای پوشش نوزادان است. پیشنهاد می شود برای آشنایی با مزیت های استفاده از این نوع لباسها محتواهای قبلی سایت الیاف پری مطالعه شود.

No Comments

Post A Comment