اصول ست کردن لباس آبی

اصول ست کردن لباس آبی

اصول ست کردن لباس آبی

رنگ آبی یکی از محبوب ترین رنگ‌ها در بین مردم دنیا به شمار می رود که با داشتن ویژگی های منحصر به فرد خود و بیان نشانه های شخصیتی افرادی که از این رنگ استفاده می کنند، همیشه مورد پسند بوده است. همچنین این رنگ در بین عموم مردم، تصویری بسیار مثبت دارد و همواره ازاین رنگ با کلمه هایی چون آبی آسمانی، آبی دریا و … یاد می کنند و این رنگ را با زیبایی های طبیعی معرفی می نمایند. با تمام ویژگی هایی که این رنگ دارد، در این محتوا تلاش شده است تا با ارایه یک محتوا کاملا کاربردی به ست کردن انواع رنگ ها با محوریت قرار دادن رنگ آبی پرداخته شود و افراد با داشتن این راهنما بتوانند ست های یبایی را خلق نمایند. با این حال اما رنگ آبی تاثیر زیادی در استایل های مدرن دارد و شاید کسی را نتوان پیدا کردن که شلوار لی یا جین آبی نداشته باشد. از رنگ آبی به عنوان نماد قابلیت اعتماد، ثبات، اطمینان، اقتدار و قدرت است و همین موضوع سبب شده است تا در رنگ بندی بیشتر برند ها و یا در پس زمینه از این رنگ استفاده نمایند.

ست لباس آبی

 

رنگ آبی جزو رنگ های زیبایی است که حتای هم خانواده های زیبایی دارد و دارای طیف غنی از رنگ ها در طیف نساجی و طراحی مد است. عموما هر رنگی با طیف‌های مختلف آبی مثل آبی پاستیلی، سرمه‌ای و آبی روشن هارمونی دارد و کمتر رنگی پیدا می‌شود که هم خانواده این گروه باشند و به چشم زیبا نیایند. اما با این حال نباید از جلوه مکمل های آبی نیز گذشت، زیرا این رنگ به ترکیب، جلوه ای دوچندان دارد. در ادامه به چند نمونه از این رنگ ها اشاره خواهد شد:

  • آبی و نارنجی

شاید بسیاری ناریجی را یک رنگ جیغ بدانند و از پوشیدن لباس هایی به این رنگ صرف نظر نمایند اما توصیه می شود تا این رنگ خاص پاییزی را با یک آبی ست نمایید تا از معجزه ترکیب رنگ آگاه شوید به چشم ببینید در کنار هم قرار گرفتن این دو رنگ زیبایی بی نظیری می بخشد. با این حال اما می توان از گزینه های خاص و شیک تری نیز کمک گرفت، آبی لاجوردی – نارنجی یا آبی پررنگ یا سرمه‌ای را با درخشش رنگ نارنجی گزینه های مناسبی هستند.

  • آبی و قرمز

وقتی نام قرمز می آیند یعنی تمامی تناژها و طیف‌های این رنگ می توانند ست فوق العاده ای را به وجود بیاورند. البته از آن جایی که ترکیب این دو رنگ نیاز به مهارت های خاص خود و رنگ شناسی صحیحی دارد، اما با این حال می توان پیشنهاد هایی چون، آبی آسمانی در کنار قرمز براق و روشن را امتحان نمود، همچنین رنگ هایی چون رنگ تمشک یا قرمز شرابی و یا استفاده از کفش یا کیف های زنانه به همین رنگ نیز، بانوان را تبدیل به یک ستاره بی بدیل در مهمانی ها می نمایند.

  • آبی و سفید

اگر اصلا سلیقه ای را در خود نمی‌بینید، راحت‌ترین راه حل رنگ سفید است. لباس سفید در کنار طیف‌های روشن آبی ترکیب فوق‌العاده زیبا و شیکی می شود. در کنار رنگ آبی و سفید، می‌توان المان‌های دیگری مثل کفش یا کیف را به رنگ‌های دیگری انتخاب نمود و با این وجود اما ست های سفید و آبی یکدست جذاب بیشتری دارند.

  • آبی و مشکی

شاید به نظر بسیاری از افراد آبی یا سرمه‌ای در کنار رنگ مشکی جلوه نداشته باشند و قرار گرفتن دو رنگ تیره در کنار هم موضوعیتی نداشته باشد . اما دنیای مد این اجازه را به شما می‌دهد که مرزها و محدودیت‌ها را بشکنید و از انجام آن احساس شیک پوشی و زیبایی نمایید! رنگ آبی در کنار مشکی واقعا می‌تواند زیبایی خاصی دارد و اگر این رنگ به‌خصوص آبی سرخ‌فام، آبی مایل به خاکستری یا آبی لاجوردی باشد، تضاد جذابی را ایجاد می نماید.

  • آبی و زرد

زرد از رنگ‌های گرم به شمار می رود و از آن به عنوان اولین رنگی که چشم می‌بیند و تشخیص می دهد، یاد می کنند. این رنگ یادآور شادی، خوش‌بینی، روشن‌فکری، خلاقیت، نور آفتاب و بهار است و همچون خورشید گرمابخش هر ستی است.. اگر جزو افرادی هستید که علاقه دارند تا یک ست زیبا را به تن نمایند، زرد در کنار آبی ترکیبی فوق‌العاده و در عین حال مرسوم است و تصویری ماندگار را از شما به همراه دارد.

نحوه ست کردن لباس های آبی

تناژها و سایه‌های مختلف آبی

 

  • تک رنگ آبی

علاقه به رنگ آبی سبب می‌شود تا خود این رنگ به همراه هم خانواده هایش به عنوان تم اصلی یک استایل قرار بگیرند. جذابیت این رنگ سبب می‌شود تا جذابیت این رنگ سبب می شود تا نتوان در مقابل زیبایی آن مقاومت کرد و از آن به عنوان یک سطح اختصاصی و کاملا تک رنگ استفاده و ست های شیک را خلق نمود. قطعا داشتن پوشش های تک رنگ می تواند بیانگر حالت روحی افراد باشد.

  • آبی و سبز

شاید برخی ادعا نمایند که نباید آبی سبز را در کنار هم پوشید، اما این حرف اساسا حرفی سلیقه ای است و اگر در چرخهٔ رنگ آبی و سبز جستجو شود،می توان رنگ های زیبایی را در کنار هم قرار دارد و پیدا کردن سایهٔ مناسب رنگ سبز در کنار آبی می تواند نویدبخش یک ست اختصاصی باشد.

  • آبی و صورتی

علاقه بانوان، خصوصا دختران به رنگ صورتی سبب شده تا علاقه به ایجاد ست های دو رنگی با آبی نیز بیشتر به چشم بیاید و ترکیب‌های زیبایی را بسازند. ترکیب رنگ پاستیلی آبی و صورتی ظاهر را با ظرافت و شیک نشان می‌دهد. این ترکیب یادآور رنگ و بوی لطیف یاس و نسیم گرم بهاری است که در لباس جلوه کرده است.

  • آبی و قهوه ای

رنگ‌های خنثی و قهوه‌ای معمولا گزینه‌های مطمئنی برای اکثر افراد هستند ؛ این رنگ‌ها در کنار آبی تیره یا سرمه‌ای ترکیب زیبایی ایجاد می‌کند اما باید دید که این تیپ رنگ ها در دایره سلیقه شما قرار میگیرد یا نه؟ بنابراین اگر دوست دارید از قهوه‌ای یا رنگ‌های خنثی مثل بژ در استایل خود استفاده نمایید، گزینه آبی تیره یا آبی آسمانی (که براق نباشد و قدری کدر باشد) را انتخاب کنید. اگر رنگ‌های براق را دوست دارید، می‌توانید آبی روشن را با قهوه‌ای براق ست نمایید.

No Comments

Post A Comment