استایل شخصی چیست؟

استایل شخصی چیست؟

استایل شخصی چیست؟

هم آقایان و هم بانوان دوست دارند جذاب و زیبا باشند. این جذابیت و زیبایی را می توان به کمک انتخاب لباس به وجود آورد. بسته به سلیقه و ویژگی های ظاهری هرکس، تیپ و استایلی وجود دارد که می تواند نقاط قوت آن فرد را بهبود ببخشد و به هرچه بهتر شدن ظاهرش کمک کند. تبعیت از تیپ های معین موجود در حوزه مد کار چندان سختی نیست و تنها کمی مطلعه می طلبد. اما اگر اهل مد و فشن باشید و مقداری در این زمینه مطالعه کرده باشید، با عبارت استایل شخصی مواجه شده اید.

استایل شخصی چیست؟ چرا پیشنهاد می شود استایل خودتان را پیدا کنید؟ تیپ شخصی نشان دهنده سلیقه، علاقه ها، طرز تفکر و روحیه شماست و می تواند به شدت در بهبود اعتماد به نفس و تحکیم شخصیت به شما کمک کند. با انتخاب یک تیپ زیبا و جذاب نه تنها به بهبود ظاهرتان کمک می کنید، بلکه بهتر هم می توانید خود واقعیتان را در جامعه به نمایش بگذارید. اگر پر جنب و جوش و فعال هستید، شاید بد نباشد رنگ های شادتری را انتخاب کنید و اگر جدی و با پشتکار هستید، شاید کمی تضاد رنگ بتواند جذبه و اعتماد به نفس بیشتری به شما ببخشد.
در این مطلب در هفت گام به شما یاد می دهیم چطور در انتخاب استایلتان موفق شوید و زیباتر از همیشه به نظر برسید. با ما همراه باشید!

چگونه استایل شخصی خودمان را داشته باشیم؟

چگونه استایل شخصی خودمان را داشته باشیم؟

  • گام اول: سلیقه خودتان را اولویت قرار دهید

شاید به ظاهر شما سبک خاصی از لباس پوشیدن بیاید که علاقه ای به آن نداشته باشید. پس اولین گام این است که علایق و سلیقه خودتان را اولویت قرار بدهید. علایفتان را در ادامه زمانی که گام های بعدی را مطرح می کنیم، در ذهنتان نگه دارید. ترکیب های متعددی وجود دارد که می تواند هم جذابیت شما را بهبود ببخشد و هم با سلیقه شما کنار بیاید. مثلاً اگر به عنوان یک خانم رنگ ارغوانی را دوست دارید، گزینه های متعددی برای استفاده از آن دارید که هر کدام می تواند تیپ متفاوتی را ایجاد کند. شال ارغوانی، مانتوی ارغوانی الیاف طبیعی با شلوار روشن، شلوار ارغوانی و مانتوی روشن، حتی لباس های طرح داری که ارغوانی جزئی از آنهاست. همه این ها می تواند نظر شما را جلب کند، در حالی که بهترین آنها می تواند جذابیت و زیباییتان را دوچندان نماید.

  • گام دوم: احساسی لباس نخرید

از پشت مغازه ای رد شده اید و یک لباس زیبا دیده اید. لباس به نظرتان به شدت جذاب است و توانایی خریدش را هم دارید. اما یک لحظه قبل از اینکه برای خرید آن اقدام کنید، بایستید و به دقت فکر کنید. چقدر از چنین لباسی استفاده خواهید کرد؟ آیا با پوشیدن چنین لباسی احساس بهتری خواهید داشت؟ همه انسان ها به زیبایی علاقمندند، اما شتابزده و احساسی خرید کردن هم درست نیست. یک لحظه منطقی فکر کردن بهتر از حسرت خوردن برای پولی است که خرج لباس خاک گرفته ته کمدتان شده است.

  • گام سوم: لباس هایی که با همه استایل ها جور می شوند فراموش نکنید

لباس های جین، پیراهن های سفید و سیاه، شلوارهای ساده سیاه رنگ و کفش های ساده همگی جزو لباس هایی هستند که می توانند با طیف وسیعی از استایلها هماهنگ شوند. بهتر است از این موارد چند دست در کمد لباستان داشته باشید. مانتوی روشن و بلند می پوشید؟ شلوار ساده سیاه رنگ مکمل خوبی است. کت و شلوار طرح دار را انتخاب کرده اید؟ پیراهن سفید یخچالی طرح آن را حتی برجسته تر می کند. نیازی نیست همه لباس هایتان پر زرق و برق باشد. کمی سادگی برای تکمیل یک تیپ جذاب کمک بزرگی است.
لباس های نخی از جنس الیاف طبیعی می تواند مثال بسیار مناسبی در این زمینه باشد. هم در فصول سرد و هم در فصول گرم می توانید آنها را زیر لباس های دیگرتان بپوشید و مکمل بسیار خوبی هم برای استایلتان خواهند بود.

  • گام چهارم: روی نقاط قوت ظاهرتان تمرکز کنید

هرکسی در ظاهر خود نقاط قوت و ضعف متفاوتی دارد. قد بلندی دارید؟ یک تیپ کلاسیک مانند کت و شلوار تیره با پیراهن سفید احتمالاً گزینه بسیار مناسبی برای شماست، اما طرح های راه راه شما را بیش از حد کشیده نشان می دهد. لاغراندام و باریک هستید؟ رنگ های روشن تر را انتخاب کنید. کمی اضافه وزن دارید؟ رنگ های تیره به شما کمک می کنند آن را به خوبی بپوشانید.
پیدا کردن نقاط ضعف و قوت ظاهرتان به خودتان بستگی دارد. اگر به رنگ مو یا چشم هایتان افتخار می کنید، شاید بد نباشد لباس هایتان را با آن هماهنگ کنید.

گام پنجم: لباسی انتخاب کنید که اعتماد به نفستان را بالا ببرد

گاهی اوقات ترکیب لباسی را پیدا می کنید که به شدت برایتان جذاب است و از اصول مد نظرتان هم تبعیت می کند. اگر حس می کنید با پوشیدن آن ترکیب حس بهتری نسبت به خودتان پیدا می کنید، تردید نکنید. افزایش اعتماد به نفس یکی از نکات اصلی پیدا کردن استایلتان است. قرار نیست لباسی که می پوشید به شما حس بدی بدهد، بلکه باید بتواند روحیه و حال و هوایتان را عوض کند. پس به شرطی که صرفاً احساسی عمل نکنید، در این حالت انتخاب درستی انجام می دهید.

گام ششم: بسته به نقاط قوت خودتان استایل های معین را بررسی کنید

برای بسیاری از تیپ ها و استایلها، نمونه های از پیش تعیین شده ای وجود دارد که طراحان مد و فشن بین المللی آنها را در گذشته معرفی کرده اند و بسیاری از این تیپها هنوز هم مد هستند. تامبوی، کلاسیک، مینیمالیست و… بعضی از این موارد هستند. مطالعه آنها بسته به علایق و نقاط قوت ظاهرتان، می تواند کمک بسیاری در انتخاب استایلتان داشته باشد.
همیشه به یاد داشته باشید نیازی نیست از این استایلهای از پیش تعیین شده تبعیت کنید. ولی با دیدن آنها می توانید ترکیب های جذاب و محبوبتان را پیدا کنید.

گام هفتم: خودتان باشید

وقتی لباس های مد نظرتان را پیدا کردید، جلوی آینه بایستید و خودتان را برانداز کنید. آیا آنچه در آینه می بینید، خود واقعیتان را به نمایش می گذارد؟ بحث در اینجا فلسفی نیست. تظاهر به چیزی که نیستید، در درازمدت رفتار سالمی نیست و می تواند برای شما اثرات روانی منفی به دنبال داشته باشد. استایلتان را طوری انتخاب کنید که با آن راحت باشید و بتوانید در هر جمعی آن را به تن کنید. با این روش از تمام اصولی که گفتیم استفاده کرده و احساس بسیار خوبی هم در مورد خودتان پیدا می کنید.

No Comments

Post A Comment