استایلیست کیست و چه وظیفه ای دارد؟

استایلیست کیست و چه وظیفه ای دارد؟

استایلیست کیست و چه وظیفه ای دارد؟

با تخصصی شدن تمامی هنرها و علوم در فضای آکادمیک، گونه ای از تخصص ها به وجود آمده اند که در حوزه مد و لباس نیز فعالیت دارند و توانسته جایگاه خوبی را برای خود دست و پا نمایند. همان طور که می دانید،  شاخه های مختلفی در دنیای طراحی‌ لباس وجود دارد که از جمله آنها می توان به عکاسی مد، دوخت، مدنویسی، بازاریابی مد و… را نام برد. یکی از شاخه های جالب توجه استایلینگ است و شخص پس از سپری کردن تخصص ها و دوره های مربوط به آن، تبدیل به یک استایلیست می شود. این افراد، با داشتن مجموعه ای دانش ها و آشنایی عمیق با فضای مد و شناخت مناسب رنگ، این امکان را فراهم می کند تا برای افراد استایل های خاص و منحصر به فرد خلق نمایند و افراد بتوانند تیپ های خوبی را با لباس هایی که دارند یا با استفاده از لیست لباس هایی که به آن ها داده می شود و خریداری می نمایند، به وجود بیاورند. عموما افرادی که از آنها به سلبریتی یاد می شود، دارای یک استایلیست اختصاصی هستند و با داشتن قرارداد با شرکت های مد و استایلیست های اختصاصی، مدها و تیپ های جدیدی را وارد بازار می کنند و افراد را به ترغیب از نوع پوشش خود دعوت می نمایند.

استایلیست کیست؟

فردی است که به افراد مشاوره می دهد که با توجه به اندام و تیپ شخصیتی که دارند، چه گونه لباس بپوشند، برای رفتن به مکان ها یا مناسب های مختلف چه مدل پوششی را انتخاب نمایند و در زمان خرید چه نوع لباس هایی را با چه مدل پوشش هایی ست نمایند. این افراد کمک می کنند تا یک فرد جلوه زیبایی داشته باشد و مورد توجه قرار بگیرد. طراحی های مختلف، ست کردن انواع لباس، کنار هم قرار دادن مدل های مختلف و اتود زدن برای نوآوری در پوشش و … تنها گوشه ای از کارهایی است که این فرد انجام می دهد. اما برای پاسخ به این سوال که استایلیست “STYLIST” به چه کسی می گویند؟ لازم است تا توضیحاتی داده شود. برای درک و توضیح روند کاری این افراد نیاز است تا یک مثال ملموس بیان شود. تصور کنید که یک خواننده مشهور برای شرکت در مراسم جوایز اسکار دعوت شده و باید پوشش خاصی را برای شرکت در این مراسم انتخاب نمایند. از همان ابتدای مسیر فرد دعوت شده با این سوالات روبرو می شود که:

  • چگونه و چه برند لباسی را باید انتخاب کند؟
  • چه نوع آرایش وچه نوع لوازم آرایشی، چگونه برند کفش و کیفش را با لباسش ست نماید؟
  • اصلا دیزاین موهایش به چه گونه ای باشد، آرایش موها باید ساده باشد یا پر زرق و برق به نظر بیاید؟
  • نوع مدل موها چگونه باشد؟
  • و ….

در واقع وظیفه یک استایلیست در این جا معلوم می شود که با توجه به شرایط، مناسبت و مکانی که فرد دعوت شده است، برای او نقشه و طرح اختصاصی ارایه می نماید تا بنابر استایل، ژست و سبک لباس پوشیدن، سبک آرایش یا مدل مو و نوع برند مورد استفاده برای فرد به همراه ست کردن آن ها را در زمان مراسم به هنرمند ارایه نماید.

ساخت استایل شخصی

به طور معمول، استخدام استایلیت در واقع مختص سلبریتی‌ها و افراد سطح بالای جامعه است. اما شما نیز می توانید با مطالعه مطالبی که مربوط به استایل و فرم بدن و صورت می باشد، استایل شخصی خود را بسازند. مشاهده عکس هایی که استایل های مورد علاقه شما را دارند، بسیار به شما کمک خواهند کرد. سعی کنید لباس هایی که انتخاب می کنید، متناسب با فرم بدن و صورتتان باشد، حتما به رنگ ها و ترکیب آنها توجه کنید. بعد از مدتی آزمون و خطا، استایل شخصی برای خودتان خواهید ساخت.
در واقع برای داشتن استایل شخصی، می بایست نوع پوشش و نحوه استفاده از اکسسوری ها را مطابق با شخصیت، شرایط و هویت خودتان انتخاب کنید. در واقع برای اینکه خوش استایل و شیک پوش باشید، نیاز به پیروی از دنیای مد نیستید چرا که در دنیای مد همه چیز به سرعت تغییر می کند. شما برای داشتن استایل زیبا می بایست به سراغ چیزی بروید که دوست دارید و با شخصیت شما جور است.

استایل مونوکروم چیست؟

استایل اورسایز چیست؟

استایلیست کیست و چه وظیفه ای دارد؟

مهارت های مورد نیاز یک استایلیست

 

برای تبدیل شدن به یک استایلیست،لازم است تا مجموعه ای از مهارت ها وجود داشته باشد. طراحی استایل یک کار سازماندهی شده است که نیاز دارد تا یک نقطه شروع و یک نقطه پایان داشته باشد. این کار به میزان بسیار بالایی به نظم و ترتیب نیاز دارد تا تمامی نیازها به موضع و سر وقت اعلام شده ارائه و انجام شود. نظارت بر نوع پوشش ها، روانشناسی رنگ ها، داشتن تسلط بر روی پروژه ها و تعامل با طراحان و هنرمندان صنعت مد و از ویژگی هایی شخصیتی چون خلاقیت و ذوق و شور هنری برخوردار باشد. امروزه دنیای هنر جایگاه خوبی را برای این افراد بنا نهاده است و به گونه ای اگر هنرمندی استایلیست نداشته باشد، انگار بخشی مهم از اعتبار خود را دچار خدشه نموده است. در این قسمت به معرفی برخی از افارد که به استایلیست ها معروف دنیا صاحب نام شهرتند، اشاره خواهد شد. از مهم ترین آن ها می توان به کارل لاگفرلد آلمانی، کیت یانگ، راشل زو، آنابل تولمن، “تام فورد”، ارین والش، کریستینا الریچ، الیزابت استوارت، پترا فلانری، براندون ماکسول که استایلیست مشهور “لیدی گاگا” است همه از استایلیست های مشهور، خلاق و جسور و خلاق ستارگان هالیوودی به شمار می روند. حتی بیژن پاکزاد که ایرانی الاصل است و در سطح بین المللی کسب اعتبار کرده است و مایکل ارلنگر “Micaeala Erlanger” نیز که استایلیست مشهور “مریل استریپ” بازیگر هالیوود است، از مشهورترین افراد در این حوزه هستند.

نتیجه گیری:

امیدواریم که در این محتوا توانسته باشیم، مطالب مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم. اما در صورتی که به پوشاک الیاف طبیعی علاقه مند هستید و قصد خرید این گونه لباس هایی که با الیاف طبیعی ساخته شده اند و دوستدار ما و طبیعت هستند، دارید، می توانید با مراجعه به بخش تماس با ما و برقرای تماس با مشاوران این مجموعه، به صورت تک و عمده خرید نمایید.

 

No Comments

Post A Comment