ست کردن مانتو شومیزی برای تابستان

ست کردن مانتو شومیزی

ست کردن مانتو شومیزی برای تابستان

بهار و تابستان فصل های شادابی، جنب و جوش و حرارت هستند و در میان البسه ای که در این دو فصل به کار می رود، مانتوهای شومیزی جایگاه خاصی دارند. این نوع پوشاک که در انواع تک رنگ یا طرح دار با رنگ های شاد طراحی و تولید می شوند، به خصوص در میان قشر جوان ایران طرفداران پر و پا قرص خاص خود را پیدا کرده اند. با این حال مشابه بسیاری از پوشاک مشابه، برای استفاده بهینه از آنها باید نکات و نحوه ست کردن آنها با دیگر لباس ها را بدانید تا استایل زیبا و کاملی تشکیل دهید. در این مطلب تلاش می کنیم تا شما را با مهمترین این موارد آشنا کنیم تا بتوانید با سهولت هرچه تمام تر، بیشترین استفاده را از مانتوی مورد علاقه خود ببرید. با ما همراه باشید.

مانتوی شومیزی و انواع آن

شومیز یک کلمه با اصلیت فرانسوی است که به صورت تحت اللفظی به معنای بلوز یا ژاکت زنانه است. با این حال، آنچه که در ایران به عنوان مانتوی شومیزی شناخته می شود در واقع پوشاک مخصوص بانوان است که جنس لطیف (اغلب از الیاف طبیعی مانند نخ) داشته و در عین پوشاندن بدن می تواند جابه جایی هوا را تضمین نماید. به همین دلیل این مدل لباس برای فصول گرم تر ایده آل است و قادر است خنکی بدن را حفظ نماید.
اولین مدل های این پوشاک در ایران در ابتدا با آستین های بلند و با دکمه هایی در وسط طراحی می شد که در واقع نشأت گرفته از سبک بلوزهای کلاسیک و ساده فرانسوی برای بانوان است. در حال حاضر اما با مدل ها و انواع بسیار متنوعی در بازار روبرو هستیم که هر کدام زیبایی خاص خود را دارند و از مهمانی های رسمی تا مصارف کژوال کاربردی هستند. گرچه انواع کلاسیک را اغلب با دامن بلند ست می کردند، امروزه با به وجود آمدن مدل های مختلف این امکان هم وجود دارد که بتوانید مانتوهای خود را با البسه متفاوتی ست کنید.

 

مهمترین و کلی ترین انواع این پوشاک در بازار عبارتست از:

  1. رسمی: مهمترین ویژگی آنها به کارگیری اپل در قسمت شانه هاست که یادآور البسه زنانه دهه 60 ایران است.
  2. پشت باز: این مدل که در پایین کمر گره می خورد جزو نمونه های جدیدتر است که در میان نسل جوان محبوبیت یافته است.
  3. جلو بسته: بندهای ضربدری در جلوی آن برای بستن به کار می روند و وقار خاصی به این مدل می بخشند. اغلب مدل ها در این سری از یقه گرد و گلدوزی های جذاب در سر آستین یا قسمت های پایینی بهره مند هستند.
  4. اسپرت: جنس آنها بیشتر پارچه های الیاف طبیعی مانند نخ است و این مانتوهای الیاف طبیعی اغلب بدون طرح یا با طرح های ساده ارائه می شوند و برای مصارف کژوال مناسب ترند.

بهترین پوشاک برای ست کردن مانتو شومیزی

 

شلوار مام استایل:

شلوار مام استایل همان طور که از نامش پیداست، برای مادران طراحی شده است و مهمترین ویژگی آن راحتی است. این شلوارها می توانند جنس های مختلف جین، نخ و کتان داشته باشند و معمولاً ست مناسبی با کفش های راحتی و صندل هم به وجود می آورند. اگر می خواهید تابستان راحت و بی دردسری را بگذرانید، شاید این تیپ برای شما بهترین نتیجه را ارائه کند.

شلوار اسکینی یا لگ:

افرادی هستند که علاقه ای به شلوارهای چسبان یا لگ ندارند، اما اگر مشکلی با آنها ندارید ترکیب فوق العاده ای با مانتوهای شومیزی گشاد تشکیل می دهند. اینجا یکی از مهمترین نکات در تشکیل استایل مطرح می شود: تعادل. در همه تیپ ها باید تعادل حفظ شود و این موضوع به تنگی و گشادی پوشاک بالاتنه و پایین تنه هم مرتبط است. این نوع لباس بیشتر با مدل های اسپرت شومیز ست می شود.

دامن بلند:

دامن های بلند مکمل کلاسیک این پوشاک هستند. اگر شومیزتان پر نقش و نگار است، می توانید به سراغ یک دامن الیاف طبیعی ساده بروید. اما فراموش نکنید از آنجایی که این استایل کلاسیک و نوستالژیک به شمار می رود، شاید کمی شما را مسن تر از چیزی که هستید نشان دهد. پس حواستان به ترکیب رنگی که انتخاب می کنید باشد.

ست مانتو شومیزی

دامن شلواری:

با توانایی هماهنگی با گستره وسیعی از ویژگی های ظاهری و همچنین راحتی و شیک بودن، دامن های شلواری گزینه ایده آلی برای ست کردن با بسیاری از انواع مانتوها هستند. پس در انتخاب آنها شک نکنید. همچنان، تعادل و ترکیب رنگ مناسب را در نظر داشته باشید.

شلوارهای گشاد و بگی:

این شلوارها در میان جوانان بیشتر طرفدار دارند و به دلیل گشادی پاچه ها به خوبی اجازه چرخش هوا را می دهند. با این وجود، اگر به آنها عادت نداشته باشید می توانند دست و پا گیر باشند و به همین دلیل برخی افراد چندان طرفدار پر و پا قرص آنها نیستند. در این مورد راحتی حرف اول را می زند، اما اگر با این پوشاک کنار می آیید می توانند استایل های بسیار جذابی با مانتوهای شما به وجود بیاورند.

شلوار اسلش:

ویژگی اصلی شلوارهای اسلش، کش آنها در قسمت انتهای پاچه است که آنها را تنگ تر از چیزی که هسند نشان می دهد. یک بار دیگر، راحتی و زیبایی دو ویژگی اصلی در اینجاست و اگر جنس لطیف تری مثل الیاف طبیعی را برای شلوارتان انتخاب کرده باشید، با یک لباس فق العاده خنک و مناسب برای فصل گرما روبرو می شوید. ترکیب آنها با شومیزهای گشاد و کفش های اسپرت یا کتانی یک استایل جذاب و مدرن ایجاد می کند و در میان جوانان هم طرفداران بسیاری دارد.

جلیقه نیم تنه:

آخرین پیشنهاد ما یک طرح جذاب برای مهمانی است: جلیقه های نیم تنه که نسبت به مدل های دیگر کوتاه تر و جمع و جورتر هستند، می توانند به شدت زیبایی بالاتنه شما را بهبود ببخشند. به خصوص اگر در هنگام انتخاب جلیقه به تضاد رنگ آن با شومیزتان توجه داشته باشید، می توانید نتایج فوق العاده ای بدست آورید. شاید بهترین ترکیب رنگ پیشنهادی در این حالت، سیاه و سفید باشد که به کمک آن استایل منحصر به فردی برای خودتان درست می کنید.

No Comments

Post A Comment