استایل دانشجویی با مانتو جلو باز و بسته

استایل دانشجویی با مانتو جلو باز و بسته

استایل دانشجویی با مانتو جلو باز و بسته

محیط دانشگاه یکی از محیط های بسیار مهمی است که اکثر نسل های اخیر ایران حضور در آن را تجربه کرده اند. این فضا که پذیرای جوانان است، اغلب با خود شرایط و ویژگی های تعیین پوشاک خاصی را به همراه می آورد. مثلاً بسیاری از دانشگاه ها قواعد پوشش خاص خود را برای آقایان و خانم ها دارند و آنها را به شدت جدی می گیرند. اما سوال اینجاست که چطور می توانیم هم از این قواعد پیروی کنیم و هم جذاب و خوش سیما به نظر برسیم؟ اینجاست که عبارت استایل دانشجویی مطرح می شود. استایل دانشجویی برای خانم ها بیشتر از آقایان مصداق دارد و در این مطلب به ویژگی های آن می پردازیم.

وقتی در خصوص استایل بانوان در ایران صحبت می کنیم، مانتوها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می شوند. بسته به نوع مانتویی که با آن سر و کار دارید، لستایل های متفاوتی هم مطرح می شوند که قادرند یک ترکیب جذاب و زیبا پدید آورند. برای مثال مانتوهای کوتاهتر با شلوارهای جین قرابت خوبی دارند و در طرف دیگر مانتوهای بلندتر با کیف های بزرگ ترکیب مناسبی را تشکیل می دهند. در تیپ دانشجویی اما دو مدل مانتو وجود دارد که به شدت خودنمایی می کند: مانتوهای جلو باز و جلو بسته. در ادامه به ویژگی های اصلی این دو مدل لباس می پردازیم و بحث می کنیم که حضور آنها در یک تیپ مشخص چطور می تواند به جذابیت هرچه بیشتر شما کمک کند.

استایل دانشجویی با مانتوهای جلو باز و جلو بسته

مانتوهای جلو باز پدیده نسبتاً جدیدی در مد و پوشاک ایران هستند که به سرعت در میان نسل جوان طرفدار پیدا کرده اند. این پوشاک که اغلب تلاش می شود ساده طراحی شده و در طیف های رنگی خنثی و ملایم جای بگیرد، هم در مدل های بلند و هم در مدل های کوتاه در بازار یافت می شود. بسیاری از دانشگاه ها در خصوص این نوع لباس قوانین سفت و سختی دارند، اما اگر بلوز بلند و ساده ای زیر آن بپوشید بعید است به مشکل خاصی برخورد کنید. مکمل اصلی این تیپ کفش های کالج و کیف های بزرگ است. اگر از نمونه های ساخته شده از الیاف طبیعی استفاده کنید، می توانید در تمام سال آنها را به تن کنید، چون هوا را به خوبی عبور می دهند و در عین حال بافت ریزی دارند. پس در زمستان گرم و در تابستان خنک می مانید.

مانتوی جلو باز

این نوع پوشاک به دلیل طراحی خاص خود معمولاً گزینه مناسبی برای فصل سرد و بارندگی نیست و بیشتر در تابستان از آن بهره برداری می شود. این مدل هم از نظر طول متنوع است و هم در مدل های بلند و هم در مدل های کوتاه در دسترس قرار می گیرد. یکی از مدل های خاص جلو بسته، سارافون است که نوعی روپوش بدون آستین به شمار رفته و زیر آن می توانید بلوز آستین بلند بپوشید. این مدل با مقنعه بسیار هماهنگ است و می تواند ظاهر بسیار جذابی پدید آورد.
نمونه های الیاف طبیعی در این مدل هم برتر از دیگر بافت پارچه هستند. همان طور که گفتیم از این مدل در فصل گرما بیشتر استفاده می شود و الیاف طبیعی چون به جابه جایی هوا و حرارت کمک می کنند، می توانند آسایش بیشتری برای شما به ارمغان بیاورند.

استایل دانشجویی بر اساس نوع مانتو

بر اساس دو نوع لباسی که گفتیم، استایل های متعددی در حوزه مد و فشن پیشنهاد شده است. دقت کنید که در تمامی این موارد سادگی حاکم بوده و این سلیقه شماست که بهترین تیپ را انتخاب می کند. پس سعی کنید بهترین ترکیب بسته به ویژگی های ظاهری خودتان را پیدا کنید. از آنجایی که البسه دانشجویی ساده است، تنها دو سبک مطرح وجود دارد که می توانید از آنها بهره ببرید.

  • مونوکروم: مونوکروم یک ترکیب تک رنگ است، به این معنی که مانتو، مقنعه و شلوار به یک رنگ انتخاب می شود. این سبک با مانتوهای جلو بسته ترکیب بهتری بدست می دهد و آن را برای مانتوهای جلو باز پیشنهاد نمی کنیم. با این حال، از نظر آسانی جلوتر از دیگر تیپ ها قرار می گیرد.
  • دو رنگ: ترکیب دو رنگ می تواند بسیار جذاب باشد. در این حالت، بلوز و شلواری که زیر مانتو به تن می کنید باید با آن تفاوت رنگ عمده داشته باشند. دقت کنید که بسیاری از طیف های رنگی تند و روشن را نمی توانید در محیط دانشگاه به تن کنید، پس ترکیب رنگ هایی مانند قرمز، خردلی و آبی لاجوردی را باید کنار بگذارید. یک سبک کلاسیک و جذاب ترکیب سیاه و سفید است که همان طور که قبلا گفتیم، باید به شکل اختلاف میان مانتوی رویی و بلوز و شلوار زیرین شکل بگیرد. طیف خاکستری هم می تواند جذابیت های خاص خودش را داشته باشد، اما سعی نکنید زیاد از خاکستری استفاده کنید. می توانید آن را با سفید یا سیاه ترکیب کنید تا تضاد بهتری را به نمایش بگذارید.

ست کردن کیف و کفش هم فوق العاده اهمیت دارد. اینجا هم با محدودیت های خاصی روبرو هستید. صندل ها با مانتوهای جلو باز ترکیب بسیار جذابی هستند، اما بعید است اجازه داشته باشید با آنها وارد دانشگاه شوید. کتانی های ساده و رنگی اغلب مجاز هستند و می توانند به خوبی مکمل ظاهر ساده بالاتنه شما باشند. البته فراموش نکنید راحتی آنها مهمتر از طرحشان است چون در محیط دانشگاه دائماً و به مدت طولانی باید از آنها استفاده کنید. برای انتخاب کیف حتی الامکان کیف جادارتر و بزرگتری انتخاب کنید. کیف های دستی کوچک هم از نظر کاربرد و هم از نظر استایلتان مضر خواهند بود.

No Comments

Post A Comment