7 نکته خرید اینترنتی شلوار

7 نکته خرید اینترنتی شلوار

7 نکته خرید اینترنتی شلوار

با گسترش استفاده از اینترنت و بدل شدن آن به بخش مهمی از زندگی انسانی طی سال ها، امروزه به کار گرفتن آن برای خرید انواع و اقسام اجناس با مصارف گوناگون چندان رویداد عجیبی نیست. خرید البسه اما شرایط خاصی دارد، چون از قدیم الایام امتحان کردن و به اصطلاح “تن زدن” پوشاک بخش مهمی از خرید آنها بوده است و طبیعتاً نمی توان شرایط مشابهی را در هنگام خرید اینترنتی فراهم نمود. در خصوص شلوارها چه شلوار الیاف طبیعی و غیر طبیعی، شما نمی توانید تنگی و گشادی کمر یا اینکه پوشیدن یک سایز معین از نمونه مورد علاقه شما چقدر بر استایل شما اثر می گذارد به طور مستقیم ببینید. این مسئله باعث می شود خیلی اوقات کسانی که به طور اینترنتی لباس می خرند از خریدشان پشیمان باشند و به این اعتقاد برسند که خرید اینترنتی پوشاک هرگز نتیجه خوبی در بر ندارد.
این پیش فرض الزاماً درست نیست. مشکل اغلب اوقات، نادیده گرفتن نکاتی است که به شما کمک می کنند تا خرید آنلاین موفق تری داشته باشید. در این مطلب به این نکات به خصوص در مورد خرید شلوار می پردازیم تا دفعه بعد که خواستید از یک فروشگاه اینترنتی خرید کنید، تا حد امکان به مشکل برخورد نکنید و از شلواری که تهیه می کنید راضی باشید.

نکات خرید شلوار به صورت اینترنتی

 

  • اندازه هایتان را به طور دقیق مشخص کنید:

دور کمر، قد پا و اندازه فاق مد نظرتان را قبل از خرید لباس پیدا کنید. این کار را می توان با یک متر نواری عادی انجام بدهید. اکثر فروشگاه های آنلاین یک جدول اندازه یا امکانات مشابه آن در اختیار شما قرار می دهند تا بتوانید سایز لباس مد نظرتان را مشخص کنید. دانستن اینکه چه سایزی هستید گرچه به شما کمک می کند، اما همچنان بهتر است اندازه های دقیق را داشته باشید.
دقت داشته باشید هنگام اندازه گیری به خودتان تخفیف ندهید. هیچ چیز بدتر از خریدن شلواری نیست که کمرش برایتان تنگ باشد، آن هم فقط به خاطر اینکه دو سه سانتی متر دور کمرتان را باریک تر از واقعیت فرض می کنید.

  • اعتبار فروشگاه را بررسی کنید:

گاهی اوقات بعضی سایت ها آنقدر شناخته شده هستند که نیازی به چک کردن واقعی بودن یا نبودن آن نیست. اما اگر از سایتی خرید می کنید که برایتان شناخته شده نیست، صرف اینکه یکی از آشنایانتان تجربه خرید خوبی از آن داشته است دلیل نمی شود که معتبر بودنش را بررسی نکنید. این کار را می توانید با بررسی آدرس اینترنتی و نماد الکترونیکی سایت شروع کنید. اگر همچنان قانع نشدید، می توانید با پشتیبانی هم صحبتی داشته باشید. امنیت سایبری این روزها اهمیت فراوانی دارد، پس بهتر است آن را نادیده نگیرید.

خرید شلوار به صورت اینترنتی

  • سیاست ها و قوانین برگشت کالا را چک کنید:

خریدن پوشاک چه پوشاک الیاف طبیعی و چه غیر طبیعی، نیازمند این است که بتوانید در صورتی که از خریدتان ناراضی بودید، آنها را پس بدهید یا عوض کنید. بسته به اینکه فروشگاه مد نظرتان چقدر معتبر باشد، این قابلیت هم می تواند متفاوت باشد. البته اکثر سایت های شناخته شده به شما فرصت یک هفته ای برای پس دادن یا عوض کردن محصول را می دهند، به شرطی که صدمه ندیده باشد و از آن استفاده نکرده باشید. اما در مواردی هم ممکن است سیاست سایت با تعویض یا پس گرفتن کالا مخالف باشد. پیشنهاد نمی کنیم با چنین فروشگاه هایی کار کنید، چون فقط یک اشتباه برای خراب شدن خریدتان کافی است.

  • نظرات کاربران را فراموش نکنید:

انسان ها اجتماعی هستند و در سایت های فروش آنلاین هیچ مشاوری بهتر از خریداران قبلی محصول نیست. حتما به یاد داشته باشید که نظرات کاربران را در خصوص یک شلوار خاص بررسی کنید تا بهتر بتوانید تصمیم بگیرید. البته برخی نظرات ممکن است کمک اندکی به شما بکنند یا حتی با کالاهایی هم روبرو می شوید که نظرات کاربر ندارند. در این حالت باید به هوش خودتان تکیه کنید و اینجاست که نکته بعدی به کار می آید.

  • جنس و رنگ را در نظر بگیرید:

به جز ابعاد، جنس و رنگ فوق العاده در خرید شلوار (یا هر نوع پوشاک دیگر) به صورت آنلاین موثر هستند. حتماً بررسی کنید که جنس محصولتان و بافت پارچه آنها دقیقا همانی باشد که ذکر شده است. شاید لازم باشد کمی در مورد جنس پارچه های مختلف تحقیق کنید تا در این قسمت کمتر به مشکل برخورد کنید. در خصوص رنگ، باید حتماً انعطاف داشته باشید. تصاویری که از محصول ثبت می شود خیلی اوقات در شرایط نورپردازی خاصی گرفته شده است و ممکن است با رنگ واقعی آن کمی تفاوت داشته باشد. کم بودن این تفاوت اهمیت بسیاری دارد. اگر یک شلوار سفید سفارش داده اید و یک مدل سیاه به دستتان رسیده است، دیگر نیازی نیست انعطاف به خرج دهید. بلافاصله سراغ پشتیبانی فروشگاه بروید و اعتراض کنید! اما اگر رنگ شلواری که خریده اید تنها اندکی تیره تر یا روشن تر از تصویرش است، کمی به فروشگاه فرجه بدهید.

  • به برند توجه داشته باشید:

خرید از برندهای شناخته شده می تواند خیالتان را در خصوص کیفیت کالا راحت کند. این مورد با در نظر گرفتن اینکه خرید اینرتنتی اغلب به صرفه تر از خرید حضوری است، اهمیت توجه به برندها بیشتر هم می شود. اگر برندی را قبلاً خریده اید و از آن راضی هستید، شاید بد نباشد هنگام خرید مجدد نیم نگاهی هم به آنها داشته باشید.

  • چند شلوار با هم بخرید:

آخرین نکته خریدن چند شلوار به طور همزمان است. شاید فرض کنید این کار ولخرجی است، اما در واقع اثر روحی و روانی این کار را نمی توانید نادیده بگیرید. به خصوص اگر در خصوص پوشاک اهل سختگیری هستید و به راحتی راضی نمی شوید، سفارش دادن چند مدل می تواند به انتخابتان به شدت کمک کند. به خصوص اگر اندازه هایی که گرفته اید بین دو سایز مختلف قرار دارد، با این روش می توانید مدل مناسبتان را پیدا کنید و نمونه نامناسب را پس بدهید.

No Comments

Post A Comment