برنامه های شستشو ماشین لباسشویی قسمت اول

برنامه شستشو ماشین لباسشویی

برنامه های شستشو ماشین لباسشویی قسمت اول

از شستشوی سریع گرفته تا قفل‌های کودک، مجموعه ای از برنامه‌های رایج ماشین لباسشویی هستند که  اطلاع از ان ها می تواند تا میزان زیادی در نوع شستشو های ما تاثیر بگذارد. در این مقاله به بررسی برنامه های مناسب برای  محصولات مصنوعی یا پنبه برنامه‌های پشم/لطیف/شستشوی دستی، برنامه‌های ورزشی، تنظیمات شستشوی سریع، برنامه‌های دما، نمایش زمان باقی‌مانده و تشخیص خودکار زمان تاخیر شروع/پایان قفل‌های کودک پرداخته خواهد شد. نحوه شستن لباس‌های مصنوعی یا پنبه‌ای بسیاری از ماشین‌های لباسشویی برنامه‌های جداگانه‌ای برای پنبه و مصنوعی دارند، گاهی اوقات در کنار تنظیمات دمایی متفاوت. برنامه‌های پنبه‌ای اغلب داغ‌تر هستند، در حالی که برنامه‌های مصنوعی در دمای پایین‌تر، ۴۰ درجه سانتی‌گراد یا کمتر اجرا می‌شوند و کمتر می‌چرخند. برنامه‌های مصنوعی، که «مراقبت آسان» نیز نامیده می‌شوند، برای لباس‌های غیر نخی، مانند لباس‌های ساخته شده از پلی‌استر و ویسکوز، که نیاز به شستشوی کمی ظریف‌تر دارند، طراحی شده‌اند. برنامه‌های مصنوعی در دمای پایین‌تر شستشو می‌شوند و کمتر می‌چرخند.

آموزش برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی

 

اگر نیاز به شستن لباس های ظریف زیادی دارید، حتما مراقب این موضوع باشید و اتیکت مشخضات لباس را حتما نگاه بیندازید. با این حال، برنامه‌های مشابه دیگری نیز وجود دارد، که بیانگر  شستشوی دستی و پشمی – که بسته به نوع لباس‌هایی که بیشتر می‌شیید می توان از آن این برنامه ها استفاده نمود.. به خاطر داشته باشید که ظرفیت برای برخی از این برنامه ها متفاوت است، بنابراین اگر مایل به خرید یک دستگاه ظرفیت خاص هستید، ابتدا این را بررسی کنید. هنگامی که ماشین لباسشویی مورد آزمایش قرار می گیرد. پنبه های 40 درجه سانتیگراد و چرخه های مصنوعی را آزمایش می کنیم و تفاوت های زیادی بین آنها حتی در یک ماشین پیدا کرده ایم. می‌توانید در بررسی ماشین‌های لباسشویی ما بررسی کنید که عملکرد هر دستگاه در این برنامه‌های مختلف چقدر خوب است. برنامه‌های پشمی/لطیف/شستشوی دستی اینها معمولاً برنامه‌هایی با دمای پایین هستند که دارای حداقل چرخش درام در طول شستشو هستند تا مانند برنامه‌های مصنوعی، لباس‌ها آسیب نبینند. مانند شستشوی مواد مصنوعی، اگر لباس‌های ظریف زیادی دارید، مخصوصاً پشمی و ابریشم، انتخاب این گزینه می تواند بهتر باشد. با این حال، ابتدا برچسب مراقبت را بخوانید زیرا برخی از لباس‌ها را توصیه می‌کنند که هرگز در ماشین نشویید. برنامه‌های ورزشی اینها برای شستن لباس‌های ورزشی میکروفایبر هستند که برای از بین بردن علائم و بوهای عرق با داشتن چرخه شستشو طولانی‌تر طراحی شده‌اند، اما در دمای پایین‌تر شستشو می‌شوند تا به پارچه آسیبی نرسد. برخی از دستگاه ها نیز دارای برنامه خاصی هستند که به شما امکان می دهد، هر نوع لباسی را بشویید.  با این حال، یک ماشین لباسشویی عالی باید بتواند طیف وسیعی از لکه های سخت را در یک شستشوی معمولی پاک کند، صرف نظر از اینکه چه موردی دارد.

 

آموزش برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی

برنامه شستشوی سریع Quick

 

تنظیمات شستشوی سریع برنامه های شستشوی سریع بسیار محبوب هستند و در بسیاری از ماشین ها تعبیه شده اند. همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، این برنامه ها به شما این امکان را می دهند که لباس های خود را در مدت زمان کوتاه تری نسبت به یک برنامه معمولی بشویید، برای برخی ممکن است کمتر از 15 دقیقه باشد. بنابراین اگر بخواهید چیزی را سریع بشویید، مانند لباس کثیف مدرسه که برای صبح روز بعد لازم است، عالی هستند. برخی از ماشین‌ها دارای بیش از یک گزینه شستشوی سریع هستند. اما توجه داشته باشید که سریع‌ترین شست‌وشوها ممکن است فقط به شما اجازه دهد 1.5 کیلوگرم لباس را به طور همزمان بشویید، که معادل دو جفت شلوار جین است. برخی از ماشین‌های لباسشویی دارای گزینه شستشوی سریع با بار کامل هستند که به شما امکان می‌دهد درام را پر کنید، اما این ماشین‌ها معمولاً فقط برای لباس‌های کم کثیف هستند. برنامه‌های دما همه ماشین‌های لباسشویی دارای تنظیمات دمایی هستند تا بتوانید لباس‌های خود را در آب گرم‌تر بشویید، شاید برای از بین بردن لکه‌های بیشتر یا آب خنک‌تر برای صرفه‌جویی در هزینه. برخی از ماشین‌ها گزینه‌های 30 درجه سانتی‌گراد، 40 درجه سانتی‌گراد، 60 درجه سانتی‌گراد و غیره را در اختیار شما قرار می‌دهند، در حالی که با برخی دیگر تنظیمات دما با گزینه‌های دیگری مانند پنبه‌های 60 درجه سانتی‌گراد یا مواد مصنوعی 30 درجه سانتی‌گراد ترکیب می‌شوند. از آنجایی که تنظیمات دما در همه ماشین‌های لباسشویی وجود دارد، در واقع باید به چند گزینه و در کدام قالب فکر کنید. آزمایش‌های ما نشان داده است که شستشو در دمای 30 درجه سانتی‌گراد می‌تواند تا 38 درصد در هزینه‌های جاری در مقایسه با شستشو در دمای 40 درجه سانتی‌گراد صرفه‌جویی کند و همچنان لکه‌های روزمره را از بین می‌برد. و شستشو در دمای 20 درجه سانتی گراد 62 درصد انرژی کمتری نسبت به شستشو در دمای 40 درجه سانتی گراد مصرف می کند. برای کمک به تصمیم گیری، به راهنمای دمای ماشین لباسشویی ما نگاهی بیندازید تا اطلاعات کاملی در مورد شستشو در دماهای مختلف، از 20 درجه سانتیگراد تا 90 درجه سانتیگراد داشته باشید.  شستشو در دمای 20 درجه سانتی گراد می تواند تا 62 درصد در هزینه های جاری صرفه جویی کند.. ماشین‌های لباسشویی پیشرفته‌تر با وزن کردن آن میزان موجودی در درام را تشخیص می‌دهند و تخمینی از مدت زمان آن ارائه می‌کنند.

No Comments

Post A Comment