اسپری رفع چین و چروک لباس

اسپری رفع چین و چروک لباس

اسپری رفع چین و چروک لباس

استفاده از اسپری های رفع چین و چروک یکی از بهترین جایگزین ها برای افرادی به شمار می رود که به دنبال راهی راحت تر از اتو کردن هستند و یا کاملا از اتو کردن متنفرند. این اسپری ها با رفع چین و چروک،‌ خیال افراد را انجام تمامی مراحل اتو کردن از پهن کردن میز تا آویزان کردن لباس ها به گیره راحت می نماید. اگر در سایت های مختلفی سراغی از انواع از بین برنده های چروک بگیرید،‌ قطعا با برند های خارجی و قیمت های بالایی روبرو می شوید. این اسپری آسان چروک های لباس را بدون اتو کردن از بین می برد و تنها کافی است برای از بین بردن سریع چروک‌های لباس، آن را روی لباس‌هایتان بپاشید و از بین رفتن چروک ها را تماشا کنید.این در حالی است که می توان با مخلوط کردن چند مواد با هم، نمونه های بهتر و با کیفیت تری را به شکل طبیعی ساخت و در روی لباس ها از آن استفاده کرد. در این محتوا به آموزش ساخت این اسپری خانگی  برای رفع چین و چروک لباس پرداخته شده است. از همین رو پیشنهاد می شود تا این مطلب را از دست ندهید.

آموزش ساخت اسپری رفع چین و چروک لباس

 

برای ساخت این اسپری راه حلی بسیار مقرون به صرفه وجود دارد، یک اسپری خانگی بسیار موثر برای رفع چین و چروک لباس که برای مواقعی که نمی‌خواهید اتو و میز اتو را بیرون بیاورید عالی است. فقط با استفاده از کمی سرکه، نرم کننده مو و آب، این اسپری ارزان، الیاف لباس شما را شل می کند تا چین و چروک ها مانند جادو از بین بروند!

1 قاشق چایخوری نرم کننده مو
1 قاشق غذاخوری سرکه سفید
2 لیوان آب

برای ساختن این اسپری می توان به شکل زیر عمل کرد:

  • از یک قیف برای ریختن نرم کننده، سرکه و آب در یک بطری اسپری استفاده کنید.
  • قسمت اسپری را روی بطری قرار دهید و تکان دهید تا ترکیب شود.
  • مطمئن شوید که نازل روی بطری اسپری شما روی حالت «مه» تنظیم شده است. محلول را به آرامی روی نواحی چروکیده لباس اسپری کنید. (پارچه را با اسپری مرطوب کنید، نه اینکه آن را کاملا خیس کنید.)
  • پس از اسپری کردن، پارچه را به آرامی بکشید تا چین و چروک آن صاف شود، سپس اجازه دهید پارچه کاملا خشک شود.

دستور العمل دیگری از ساخن این اسپری ها به این گونه است:

یک فنجان آب (ترجیحاً مقطر، فقط مقداری از آن را بجوشانید، به سادگی از آب بطری استفاده کنید) و 1 قاشق چایخوری نرم کننده پارچه مایع را با هم ترکیب کنید. همچنین ایده خوبی است که 1 قاشق چایخوری الکل مالشی اضافه کنید تا به تبخیر سریعتر مایع کمک کنید. همه را در یک بطری اسپری خالی تکان دهید و سپس بمالید. اگر نرم کننده در دست ندارید اما کمی زمان اضافی برای خشک شدن لباس دارید، می توانید از یک قسمت سرکه سفید به سه قسمت آب استفاده کنید. در یک بطری اسپری ترکیب کنید، آن را روی لباس خود بمالید و سپس بگذارید خشک شود. چین و چروک ها باید ناپدید شوند. اگر نمی خواهید بوی سرکه به مشام برسد، یک قطره از اسانس مورد علاقه خود را اضافه کنید (رایحه های مرکبات برای این منظور ایده آل هستند) تا بو را از بین ببرید. اما روغن زیادی اضافه نکنید زیرا باعث ایجاد لکه می شود.

 آموزش ساخت اسپری رفع چین و چروک لباس

مزیت اسپری رفع چروک لباس

 

  • صرفه جویی در وقت: چنان در زمان صرفه جویی می کند که می توان حتی یک بطری از این مواد را با خود به سفر برد و ژس از رسیدن به مقصد و آویزان کردن البسه،‌از این مواد روی آن ها پاشید. یک راه حل سریع و فوری برای راحت شدن از شر چروک ها.
  • راحتی و امنیت در استفاده: استفاده از این اسژری هیچ خطری ندارد و افراد با آهنی سنگین، سوزاننده، طناب دار و خطرناک روبرو نیستند و تنها کافی است که  که اسپری کنید، لباس تغییر شکل بدهد، مدت کمی خشک شود و با لباس بدون چروک به ادامه فعالیت ها ژرداخت. این اسپری رفع چین و چروک طبیعی DIY به شما کمک می کند تا چین و چروک ها را بدون اتو یا مواد شیمیایی از بین ببرید، فقط یک رفع چین و چروک خانگی ساده!
  • صرفه جویی در پول: یک بطری از پاک‌کننده چین و چروک‌های تجاری مورد علاقه من حدود 7.00 تا 8.00 دلار قیمت دارد. طبق محاسبات من، زمانی که من به همان میزان چروک‌کننده طبیعی خانگی درست می‌کنم، قیمت آن تقریباً 0.60 دلار است (بسته به روغن‌های ضروری و مواد مورد استفاده).
  • دوری از مواد شیمیایی از خانه: شرکت‌هایی که اسپری‌های رفع چروک را می‌فروشند از همان مواد شیمیایی موجود در نرم‌کننده‌های پارچه استفاده می‌کنند. مواد تشکیل دهنده روی یک بطری از پاک کننده چین و چروک تجاری که من پیدا کردم عبارتند از: “شل کننده های فیبر، آب، عوامل کنترل کیفیت و عطر”. شل کننده های فیبر شیمیایی لباس های را می پوشانند و پوست حساس را تحریک می کنند. عطرها می توانند آلرژی و سایر شرایط سلامتی را تشدید کنند.

 

نتیجه گیری:

یکی از ویژگی های پوشاک الیاف طبیعی، چروک شدن لباس پس از شستن آن می باشد. مخصوصا لباس هایی مانند شلوار و مانتو الیاف طبیعی که حتما باید اتو شوند تا بتوان از آن استفاده نمود. این موضوع فقط برای افرادی که با اتو کردن لباس مشکل دارند آزار دهنده است. اما وقتی به این موضوع فکر کنید که این لباس ها برای انسان هیچ گونه حساسیت ایجاد نمی کنند و ضرری ندارند، اتو کردن آنها نیز لذت بخش می شود. در این مقاله نیز آموزش اسپری از بین برنده چین و چروک لباس آموزش داده شد و می‌توانید از آن نیز استفاده نمایید.

No Comments

Post A Comment